Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 132 от 677 ПърваПърва ... 3282122130131132133134142182232632 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,311 до 1,320 от общо 6763
  1. #1311
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И при мене липата не е цъфнала още, но има някаква подържаща ливадна паша. Почнаха и да се роят, днеска хванах първия рой, утре ще ги „претърсвам“ тия съмнителните и ще разширявам превантивно с по един празен магазин осмаците. Много търтовки тая година почти 10%, миналата бяха доста по малко.

  2. #1312
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Как ги маркираш сега?
    Ръчно С едната ръка ги хвана за крилата и после ги прехвърля в другата за краката и маркирам. Миналата година пак пробвах така, но ги изпусках защото ме е страх да стискам и се изплъзват и ги гоня по поляната. Сега сложих едни тънки гумени ръкавици и като ги хвана за краката не мърдат и си рисувам на воля.

  3. #1313
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Защо не ги хващаш с гола ръка,повече се усещат.На Лега продават мрежичка с която се притиска майката към рамката и бележиш.

  4. #1314
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо не ги хващаш с гола ръка,повече се усещат.На Лега продават мрежичка с която се притиска майката към рамката и бележиш.
    Тази мрежичка на Лега се опитвах да я ползвам преди време и се оказа доста неудобна. Прекалено е висока и се налага да я притискаш за восъка при което залепва и смачква килийките. После си изрязах едно парче от мрежа за дъно, подгънато на около 30 градуса в долния край. Едното рамо е по-дълго, а другото по-късо. Притискам с късото рамо а държа за дългото. Главата на майката винаги попада в една от дупките на мрежата и се бележи много лесно. Единственото неудобство е, че или трябва някой да ти държи рамката или трябва да имаш трета ръка .
    Винаги може по-добре.

  5. #1315
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Тази мрежичка на Лега се опитвах да я ползвам преди време и се оказа доста неудобна. Прекалено е висока и се налага да я притискаш за восъка при което залепва и смачква килийките. После си изрязах едно парче от мрежа за дъно, подгънато на около 30 градуса в долния край. Едното рамо е по-дълго, а другото по-късо. Притискам с късото рамо а държа за дългото. Главата на майката винаги попада в една от дупките на мрежата и се бележи много лесно. Единственото неудобство е, че или трябва някой да ти държи рамката или трябва да имаш трета ръка .
    Трябваше да завъртиш наобратно мрежата,хващаш я за извивката и натискаш с равното :-) :-) :-) :-)

  6. #1316
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Трябваше да завъртиш наобратно мрежата,хващаш я за извивката и натискаш с равното :-) :-) :-) :-)
    Ай стига бе. Ами като не слагат упътване за ползване така е. 7 лева струваше това чудо.
    Това е малко в стил:
    - От коя страна е дръжката на чашата?
    Винаги може по-добре.

  7. #1317
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    С гола ръка ги изпускам, страх ме е да стисна и като се изплъзне после пада голямо гонене. Пробвал съм и с мрежата, и с клетка и не ми харесва. Така с тези релефните домакински ръкавици ги маркирам с лекота ама майките свършиха

  8. #1318
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес направих ротация на тези на които се налагаше, хубавото е че вече са разрушили роевите чашки значи им е минал мерака. Забелязах засилен летеж и принос, след дъжда ливадата отделя нектар.

  9. #1319
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Имам някакво лошо предчуствие, че сезона ще е зле. Ливадите вървят основно на трева, а не на билки и цветя. Прашец носят разноцветен, шипките цъфтят и бучат от пчели. Приноса е малък, рамките не капят. Семействата са ми на два ЛР корпуса и магазин отгоре, майките работят в горния корпус, не искат да слизат долу , където корпусите са почти празни след излюпване на пилото. Предполагам, че понеже нощите са доста хладни и майките предпочитат да си стоят в горния по-топъл корпус. Започнах да смъквам по рамка-две запечатано пило долу. Има още време, дано валне дъждец и да цъфнат ливадите. Много работа тази година, горе долу по 4-5 основи вече са изградили. Има тук таме някоя чашка, но откритото пило е доста, прегледите са по-начесто.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #1320
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен пък са много по добре от миналата година, през която не спря да вали. Вчера се разправях с отводките а днес с основните и съм много доволен от видяното. Даже си хванах и един рой ама доста гонене падна.

 

 
Страница 132 от 677 ПърваПърва ... 3282122130131132133134142182232632 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •