Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 677 ПърваПърва ... 210111213142262112512 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 6761
  1. #111
    Наблюдател
    Регистриран
    01.09.2011
    Мнения
    6
    Колегата предполагам иска да каже че е вадил пет пъти мед.Колега как ги правиш тия работи?Дай да се срещнем да обменяме опит аз съм от Монтана но имам 20 12ДБ кошера в с. Сумер. Тая година вадих 3 пъти и за първи път от няколко години хванах акацията.Ако искаш да се срещнем ми пиши.Поздрави на всички!!!

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега Първанов да достигна тези вадения на мед ;Първо тази година беше много медоносна за нашия раион от 2003г.не сме имали такова нектароотделяне и второ пчеларствам със 66 кошера подвижно, а не ,че имам по специална технология за супер кошери, гледам ги като всички останали пчелари.

    Колега purkinie не мога да кажа колко мед съм извадил, защото никога не съм правил тънки сметки(от кой кошер по колко мед съм извадил ,коклко мед съм продал,колко мед съм подарил),аз си гледам кошерите за удоволствие и един грам да не съм извадил от тях пак ще си ги гледам , те са част от моя живот,е вярно е, че изкарвам и по някой лев за подпомагане на семейния бюджет и съжалявам, че в Б-я. човек неможе да се препитава само с пчеларство, ако можеше да съм напуснал работа 100 пъти.

  3. #113
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    А това е мойта скромна реколта средно по 40кг на кошер.
    :D

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Времето е чудесно.Пчелина и семействата са подготвени за зимата.Храната е достатъчно за зимата и за пролетното им развитие.Остава само да ги зазимя.Паша почти няма.Таблата на дълбокото дъно е на долна позиция, пчелите излизат през долната прелка.Отваряйте сем. сутрин рано или вечер, опасноста от нападения е голяма.

    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Здравейте колеги.Днес реших и аз да напиша нещо в сайта.От Своге съм и не намерих по-подходящ район където да се присъединя.Отглеждам 15-16 семейства 12ДБ вече 12 години.Та положението в нашия район (Искърското дефиле ) е следното:годината беше много медоносна (от както се занимавам с пчели не съм имал такава ),хванахме акацията,ливадите и необичайно по 1 магазин манов мен.Кошерите са пълни с мед и пчели,но това което не ми харесва е малкото прашец с който са успели да се запасират семействата.Обикновенно есен имат по 2-3 рамки с прашец,а сега имат по половин рамка.Дано успеят за иззимуват пък на пролет ще видим.Е това е от мен...Поздрави на всички и много успехи...)

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    16.10.2011.
    Честит първи сняг на колегите от Северозападния регион!
    Да отворим буретата и" разпушим" скарите....

  7. #117
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    16.10.2011.
    Честит първи сняг на колегите от Северозападния регион!
    Да отворим буретата и" разпушим" скарите....
    Ама виното още не е станало, а и прасетата не са заклани tongueout; .

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Ама виното още не е станало, а и прасетата не са заклани tongueout; .
    Юрка това с виното нее съвсем така(може още днес да се дегустира),а и кокошките вече са по 2,5-3кг.Относно виното-може би имаш в предвид,че на Валката виното нее готово.

  9. #119
    Имах в предвид моето. :D :D :D но може да пробваме и нечие чуждо.

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Времето е хубаво за довършителни работи в пчелина.За сега всичко е добре.Дано посрешнем пролетта с усмивка.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 12 от 677 ПърваПърва ... 210111213142262112512 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •