Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 677 ПърваПърва ... 9101112132161111511 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 6761
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    за съжаление се оказа ,че плодниците са почти празни-няма мед,няма и прашец.А меда в магазините е почти манов и затова го извадих всичкия.веднага почнах със сиропа - 2/1 а към края на август мисля да го давам 3/1.Лани така им го дадох 3/1-усвоиха го добре,запечатаха го и имаха обилно храна за цялата зима.Само,че слагах и сухо мляко.Сега понеже е още рано,мисля да го сложа в проследната порция сироп.

  2. #102
    какво подхранване и какво сухо мляко?! аз се чудя как да извадя меда...такава реколта не съм имал никога......че на всичкото отгоре и плодниците блокирани та се налага да въртя по две пити оттам за да освободя място за снасяне на майките....но то си е до район и до година....затова всеки да действа съобразно условията в които пчеларства....не може да става сравнение....

  3. #103
    Цеко Сифоня
    Guest
    Така е колега зависи много от района -при мен пролетта мед от рапица и акация имаше...но от слънчогледа от 70 семейства -едвам 3 тенекии,нямаше дъжд 2 месеца,добре че прашец поне събраха .Слънчогледа е почти до коляно. надали и ще го жънат.

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    При мен слънчогледа се отчете добре по теникия от кошер.Но добре че Румънците бяха насяли та от там направиха работата. :D

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Цеко къде пчеларстваш ти та положението е толкова лошо ,по ломския и видинския край като пътувах по време на цъвтежа на слънчоглда ,слънчогледите ми харесаха ,бяха високи и със средни по големина пити само дето пролетта закъсня и беше насят на куп и бързо прецъфтя.

  6. #106
    Цеко Сифоня
    Guest
    Пловдивския край колега.Да, за разлика от пролетта колегите от Сев,България сега има с какво да се похвалят- при тях валеше често за разлика от нашия край.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    какво подхранване и какво сухо мляко?! аз се чудя как да извадя меда...такава реколта не съм имал никога......че на всичкото отгоре и плодниците блокирани та се налага да въртя по две пити оттам за да освободя място за снасяне на майките....но то си е до район и до година....затова всеки да действа съобразно условията в които пчеларства....не може да става сравнение....
    така е колега,мойте кошери са на 1300м.тази година никак ги няма.постояно валеше пролетта и беше студено,а сега ще проверя какво има но вечерите е много хладно,ама май се оказа че ще е празно.Има ли някой на такава височина да помага и съветва с коя система е най добре?

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201

    Това е равносметката за тази година:Първият от дясно на ляво е акация, вторият е треви и липа,третият чиста липа,четвъртият е слънчоглед и петият от вчера го вадя е малина и бодил, тъй като всичката друга растителност изгоря.Кошерите са ми на 5-6 пити с пило и останалата част от плодника около 15-16 кг. с мед.

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Искаш да кажеш, че за тази година си искарал 5 буркана мед от кошер?
    Ако не е тайна какви са ти добивите за тази година?

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    ... и от всеки кошер по един буркан мед от всяка паша ...
    Ами ако си данъчен? И после информацията в данъчната декларация и тази тук се разминават...

 

 
Страница 11 от 677 ПърваПърва ... 9101112132161111511 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •