Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 101 от 676 ПърваПърва ... 519199100101102103111151201601 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,001 до 1,010 от общо 6760
  1. #1001
    Наблюдател
    Регистриран
    11.09.2014
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Шумен
    За това вземаш шина с размера на винкела или по голяма и я нарязваш или с флекса или на гилотина. Но вместо да режеш ивици от ламарина шината е готова ивица. най лесно става ако имаш стойка за флекс със водачи тогава само правиш срезовете и сменяш дисковете.

  2. #1002
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес беше студено и използвах момента да преместя кошерите и да нивелирам плочките, защото се бяха разместили след наводненията и кошерите се бяха наклонили на всички страни.
    Сега трамбовах хубаво с пясък и мисля че вече няма да мръднат, а дано следващата година да не блато в двора. Бяха тежки което е добре няма да ги мисля зимата за храна. Прикачен файл 2378
    Аптека!!!А двата мишебрана щом са си легнали значи са почистили от гадове.
    Поздрави за труда.

  3. #1003
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Аптека!!!А двата мишебрана щом са си легнали значи са почистили от гадове.
    Поздрави за труда.
    Мишепредпазителите са 3 броя и не могат да смогнат на гадове, по цял ден влачат мишки и са станали квадратни. Един ден броих на старата котка и донесе 15 мишки.
    Тия дни трябва да прередя и другите 2 реда с кошери и да подготвя 4ти ред за евентуалните отовдки ако мине всичко наред зимата и почвам да правя магазините и рамките.
    Също съм решил на няколко места в пчелина да забия по 1 кол и да направя на него някаква геометрична фигура да се ориентират по лесно защото аз обичам всичко да се подредено а на пчелите не им допада.

  4. #1004
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Защо не засееш дръвчета.... липа, акация и някой храст с лавандула....

  5. #1005
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Дръвчета съм насадил от северната и от западната страна на пчелина а между кошерите няма да садя.

  6. #1006
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега при накапването с Ок си записах на всеки кошер колко междурамия покрива 20бр. 6-7 междурамия, 10 бр. 4-5 междурамия и 1бр. 2 междурамия. И с това приключих пчеларската година, чак февруари за питките.
    Има някой семейства са се качили над рамките въпреки че имат достатъчно мед, но това го имаше и миналата година и зимуваха без проблем. Аз съм направил на всички надкапачни ниша да храня и там се събират пчелите сигурно и е топло там и им харесва.

  7. #1007
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има някой семейства са се качили над рамките въпреки че имат достатъчно мед...
    Топло е времето и са разхлабили кълбетата. Като стане студено би трябвало да се свият на кълбо под венците...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  8. #1008
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Надявах се днес боговете да позволят на Слънцето да се покаже, но уви, отново мъгла... и след мъглата..., пак мъгла, както се пееше в онази песен. Вече забравих как изглежда проклетото жълто джудже.
    Все пак отидох да нагледам добитъка и поне да му сложа мишепредпазителите. Това което видях обаче, ме потресе - ябълки, кайсии, праскови, еводии с изкършени клони. В първия момент си помислих, че стадо слонове са минали оттам, но после се появи друга хипотеза, според която щетите са причинени от онези нищо и никакви 15 см октомврийски сняг...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  9. #1009
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Хипотезата ти е вярна много листна маса имаха дърветата по това време и мокрия (тежкия) сняг ги начупи особенно по младите дръвчета
    Милен Михов

  10. #1010
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Бях забелязал, че някой семейства са започнали да клеясват входа на 2рия корпус и се чудех дали не им пречи, вчера отивам и гледам всичкия клей изчистен и почти всички семейства кълбото се намита при отвора на 2рия корпус.

 

 
Страница 101 от 676 ПърваПърва ... 519199100101102103111151201601 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •