Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik
    От миналата година съм пчелар.Миналата есен зазимих кошерите с магазините горе.По съвет,между плодника и магазина поставих фазер с малък отвор в средата.Дъното е мрежесто,на бях оставил фазера под мрежата.Изкараха зимата,нямаше проблеми,но фазера между плодника и магазина плесеняса в ъглите.Някои слагат върху плодника найлон.Сега чета мнения на опитни колеги и разбирам как е най-добре да се зазимява.Искам също да попитам и за този вариант,удачно ли е магазина над плодника,без преграда между тях.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от bastet Виж публикацията
    От миналата година съм пчелар.Миналата есен зазимих кошерите с магазините горе.По съвет,между плодника и магазина поставих фазер с малък отвор в средата.Дъното е мрежесто,на бях оставил фазера под мрежата.Изкараха зимата,нямаше проблеми,но фазера между плодника и магазина плесеняса в ъглите.Някои слагат върху плодника найлон.Сега чета мнения на опитни колеги и разбирам как е най-добре да се зазимява.Искам също да попитам и за този вариант,удачно ли е магазина над плодника,без преграда между тях.
    Ако магазина е над плодника, без преграда между тях, то топлия въздух безпрепятствено ще ходи в магазина. Ако си с подвижно дъно, защо в плановете и размишленията ти няма вариант магазините да са под плодника?
    Този пост е редактиран от delpi; 16.10.2015 в 12:15. Причина: правописна грешка

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    По-добре е магазина да е под плодника.Под кълбото трябва да е обема с въздух,не над кълбото!

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik
    Благодаря ви за споделените мнения.Наистина е логично за топлия въздух, при положение, че го оставям, магазина да е отдолу.Имам 10 кошера и половината ще ги оставя с магазина долу,а другите без магазин и всичките на мрежесто дъно.Така ще съм пробвал различните варианти... докато кошерите са малко!

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    <p>
    Моите кошери са без подвижно дъно и от 3 години ги зазимявам с магазините отгоре без преграда между плодника.Дъната са пригодени за вътрешни прашецоуловители.Отворите са 20х20 см и са постоянно отворени.До сега не съм имал проблеми.</p>
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз имам 6 кошера с мрежесто дъно които оставям постоянно отворени.Досега да чукам на дърво не съм имал проблеми и семействата се развиват много добре.Планирам закупуване на нови кошери и мисля да ги взема същите.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •