Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 117
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А да, грешка в смятането ама то не крайната бройка е чак толкова стряскаща, а началната.

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    И двамата сте в грешка
    От 132 трябва да станат 385 за получаване на цялата субсидия от 25000 евро.
    Разликата е освен завишаване на първоначалната бройка което е безумие,завишаване и на увеличението на икномическите единици от 1 на 1.5 за същата сума от 2500 евро.Сигурно са имали в предвид че цените на кошери и отводки са паднали с 1.5 пъти от времето на предишната мярка.
    Има неща които ще ми е много интересно как ще ги обяснят,ако благоволят да го направят де.Поне имаме възможноста да разказваме на приятели в чужбина в каква интересна държава живеем.
    http://www.fermer.bg/-news3903.html

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    10.06.2012
    Мнения
    7
    Аз също съм потресена от факта,че един уж "млад фермер" трябва да стартира с 132 кошера.НЯМАМ ДУМИ ПРОСТО ЗА НАШАТА СТРАНА!Тези простотии само тук могат да се случват!И сега,питам аз: Какво да правим тези,които си подготвихме всички неща за стартиране с 2 единици?
    Ей... никога,никога няма да се оправим!
    Да ти е*а и държавата и всичкото!

  4. #74
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    За да си купя като млад фермер, току що навлизащ в материята на животновъдството, 132 броя пчелни семейства по 200 лв с кошерите ще ми трябват 26400 лв. За да ги зазимя що годе добре ще трябва да ги подхраня с по 10 кг захар или още 2640 лв. С транспортни и други разходи и ето ги 30000 лв. А сега да познае многоуважаемият министър найденов, дали няма да искам да си направя един фотоволтаичен парк или да си сложа една перка доколкото стигнат парите и без да си мръдна пръста целия български народ да ми плаща поне 15-20 години.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    И двамата сте в грешка
    От 132 трябва да станат 385 за получаване на цялата субсидия от 25000 евро.
    Разликата е освен завишаване на първоначалната бройка което е безумие,завишаване и на увеличението на икномическите единици от 1 на 1.5 за същата сума от 2500 евро.Сигурно са имали в предвид че цените на кошери и отводки са паднали с 1.5 пъти от времето на предишната мярка.
    Има неща които ще ми е много интересно как ще ги обяснят,ако благоволят да го направят де.Поне имаме възможноста да разказваме на приятели в чужбина в каква интересна държава живеем.
    http://www.fermer.bg/-news3903.html
    Както и да го смятам 8.5 икономически единици по 33 кошера прави 280
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    ттитто, отговорът ще е, че тези пари са за млади и предприемчиеви фермери, които искат да се развиват. Че то си е бъкано с хора до 39 г. с по 132 кошера, на всичкото отгоре са от едикои си общини и са поне агрономи или ветеринарни лекари. Не ми се мисли какви ли не други "дребни” изисквания ще има.

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mind_Control
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    И двамата сте в грешка
    От 132 трябва да станат 385 за получаване на цялата субсидия от 25000 евро.
    Разликата е освен завишаване на първоначалната бройка което е безумие,завишаване и на увеличението на икномическите единици от 1 на 1.5 за същата сума от 2500 евро.Сигурно са имали в предвид че цените на кошери и отводки са паднали с 1.5 пъти от времето на предишната мярка.
    Има неща които ще ми е много интересно как ще ги обяснят,ако благоволят да го направят де.Поне имаме възможноста да разказваме на приятели в чужбина в каква интересна държава живеем.
    http://www.fermer.bg/-news3903.html
    Както и да го смятам 8.5 икономически единици по 33 кошера прави 280
    8.5 икономически единици е минималният размер за който може да се кандидатства.Ще получиш за него 12500 евро първоначално и после 3 пъти по 2500 евро за всяка 1.5 икономическа единица.

  8. #78
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    ттитто, отговорът ще е, че тези пари са за млади и предприемчиеви фермери
    Тези пари са за глупаци, Зарко, не за предприемчиви земеделци.
    Сумата от 50000 лв блазни наистина, но ако човек си направи сметката, ще види, че тя покрива не повече от 60% от необходимите разходи да се развие пчелин с 385 кошера. Останалите 40 % трябва да си ги извади фермера от джоба. Или по-точно трябва в началото да извади много повече от 40% и едва след като приключи програмата като му платят всичко да остане с 40% участие в цялата работа. Че трябва и да им трепери толкова години, да не измрат през зимата или от болест. А за някаква възвръщаемост поне до 4 тата година от началото въобще не може да се мисли.

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ттитто
    Или по-точно трябва в началото да извади много повече от 40% и едва след като приключи програмата като му платят всичко да остане с 40% участие в цялата работа.
    и аз до това заключение стигам - програмата е удачна, но при положение, че и без нея си се запретнал да развиеш пчелин с 300-400 кошера, но с условието, че вече имаш парите (или поне по-голямата част от необходимите средства) за това, а парите от програмата, първоначално отпуснатата сума, да стои скътана в някоя банка, че ако стане нещо, а всичко се случва и кажат "о, ти нищо не си направил връщай парите", отиваш теглиш скътаните пари и връщаш, а не като тази година един колега търчи и обикаля да си купи де отводки, де семейства, че зимата стана фала и за пред държавните вълци е сгазил лука яко .... а пари, няма ни един лев зад гърба, ела да видиш чудо тогава.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #80

    По Програмата

    По въпроса с програмата "Млад Фермер" и да имате кошерите както аз имах 66 това са 2 икономически единици имах при баща ми на склад още 100 броя кошери работещи и така отидох във Фонд Земеделие и лицето говорещо за програмите ми каза вече броят по мярка еди що си и т.н вече трябва да имате 132 кошера .Добре прехвърлих още 70~ в моя парцел и бях готов с всички изисквания.След 1 седмица отидох пак и ми казаха така " Господине, не можете да влезете по програмата защото парите не са предназначени за вашият край . Е извинявайте ама такава държава няма никъде ".

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •