Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 117
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    И аз имах интерес към тази програма но се оказа, че трябва да си безработен или на 4 часов трудов договор.
    Мен лично ме спира това.
    Също имаше доста ИЕ като изискване.

    Нека колеги, които са кандидатствали по някоя програма да казват тънкостите.Ако е удобно разбира се

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от apexs
    Нека колеги, които са кандидатствали по някоя програма да казват тънкостите.Ако е удобно разбира се
    Тънкости ли колега? -ами такива няма ,тънкоста му е , да отидеш до най близката служба по местоживеене и да попиташ това което те интересува ако пак не ще ти дадат материали да прочетеш за всяка една от пчеларските програми какви са изискванията за кандидатстване ако ти отърва кандидатстваш,ако си одобрен действаш-по правилата които преди това си прочел че ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ и успеха ти е гарантиран-отнася се и за останалите заинтересовани от форума. П.П много е и важно с каква цел кандидатствате ..............?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    Скоро май няма да се пуска отново нази програма..Т.е -> който кандидатствал- това е.. за нови "млади фермер" няма да има пари.
    Писах на минстерството на земеделието и те ми отговориха с и-мейл,че има вероятност от Брюксел да одобрят седмото изменение ,т.е. от други мерки да се прехвърлят средства за тези мерки,които са по масово търсени.А аз мисля,че ако се одобри евентуално, за нови фермер едва ли ще има пари, ще се преведат на вече "млади фермери " 2-ри транш по договори или други средста..

    Та имам едно запитване относно тази информция?
    Има ли смисъл,според Вас да чакам или да кандидатвам по други мерки..
    Едно мнение от вас търся, по -опитните!
    Мерси предварително!!!

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    оф и аз така си мисля,че ще е.. няма да е за нови,а за вече одобрени фермери..
    Жалко... !
    Мерси за мнениетоо !

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    И аз чух, че програмата може да я отворят в края на годината. Началните кошери трябва да са 66 и да станат 230 до края на договора. Кандидата трябва да е от 18 до 39 г. и да е регистриран като ЗП максимум до 14 месеца назад. Може да работи, но максимум на 4 часа. Прави се проект, но безплатно ти помагат областните служби по земеделие. Като те одобрят ти превеждат максимум 12500 евро (преизчислено в лева де), като трябва да представиш оправдателни документи за 6000 лв. С парите няма ограничение какво можеш да си купиш. В края на договора след като си направил инвестицията подаваш документи за плащане и ти превеждат още 12500 евро.
    Според мен тая програма е по-добра от пчеларската в повечето направления, но пък има странни ограничения. Кой е тоя млад пчелар регистриран като ЗП от една година, да е до 39 г. и да има 66 кошера. Инъче нямаш ограничения да са нови кошери и да купуваш отводки от лицензирани производители. Свободен си да си купуваш каквото поискаш и особено тия дето сами си правят кошерите не им се налага да ходят при други майстори.
    В крайна сметка каквито и да са програмите, важно е да влизат свежи пари. А много важни е, за да няма проблеми и връщане на пари, както казва Лалов да се спазват правилата.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Началните кошери трябва да са 66 и да станат 230 до края на договора.

    Началните кошери, или началните семейства?

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Семейства разбира се, няма смисъл да се развива дърводелството

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    А знаете ли, че трябва и да наемете и 1-2 работника на заплата и осигоровки?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2011
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    А знаете ли, че трябва и да наемете и 1-2 работника на заплата и осигоровки?
    аз за такива изисквания не съм чела никъде .. странно
    a Zarko : И аз чух, че програмата може да я отворят в края на годината.
    тази информация от къде я имаш? (че програмата до края на год. ще я пуснат?)

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Имаше такива планове за повторно отваряне още от юли 2011, но не стана досега. информацията беше дискретно разпространявана от Съвети в земеделието. Имам приятел, който е по тази програма и на задължителното обучение, което трябва да премине са им казали, че са се отказали май от второто пускане на програмата, а средствата заделени за него щели да се включат в тригодишната програма.

 

 
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •