Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Ами никъде не си писал, че си с 50 кошера, а те попитах, защото съм го виждал при млади пчелари, а не те знам Ти какъв си.
    чувал съм че меда от рапица трудно се вади ако го оставиш дълго време но колегата писа че няма такава паша

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    община Рила област Кюстендил
    До всички колеги който се интересуват от тази тема и не вярват ,че това е истина и пътуват на екскурзия на Рилския Манастир,моля да ми се обадят на телефон 0888668388,ще ги почерпя и ще им покажа за какво става въпрос!Пожелавам на всички колеги пчелари,да не се сблъскват с този проблем,защото при моя случай ще бракувам 50 процента от магазинните пити!Благодаря на всички за мненията и много добиви!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Калайджийски Виж публикацията
    До всички колеги който се интересуват от тази тема и не вярват ,че това е истина и пътуват на екскурзия на Рилския Манастир,моля да ми се обадят на телефон 0888668388,ще ги почерпя и ще им покажа за какво става въпрос!Пожелавам на всички колеги пчелари,да не се сблъскват с този проблем,защото при моя случай ще бракувам 50 процента от магазинните пити!Благодаря на всички за мненията и много добиви!
    Аз бях купувал кошери с захаросан мед в магазините.Нищо недей да бракуваш,ако има вариант ги сложи под плодника или в по лошия случай над семейството,да се получи медена шапка,така няма да храниш есента,но задължително им изрежи капачетата.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Колега,ще предложа един вариянт.Закачи няколко пити на дървета около пчелина,ако няма нападение,проблема ти е решен.Който го е сложил този мед той да си го вади.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Калайджийски Виж публикацията
    До всички колеги който се интересуват от тази тема и не вярват ,че това е истина и пътуват на екскурзия на Рилския Манастир,моля да ми се обадят на телефон 0888668388,ще ги почерпя и ще им покажа за какво става въпрос!Пожелавам на всички колеги пчелари,да не се сблъскват с този проблем,защото при моя случай ще бракувам 50 процента от магазинните пити!Благодаря на всички за мненията и много добиви!

    Ако не става въпрос за кристализирал мед, ето това е решението:

    http://www.swienty.com/shop/vare.asp...&vareid=107350

    http://beeman.se/biodling/ljung/ling-2-nf.htm
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански
    Здравейте, аз имам същия проблем като колегата и наистина е невъзможно да се извади меда. Пчеларствам в района около Сандански ,но поради ранното засушаване практикувам подвижно пчеларство. Качих 10 семейства в планината средата на юли на около 1200м надм.височина за проба. В края на август мои колеги споделиха, че не са могли да си извадят меда бил захаросан и светъл на цвят. Прегледах моите семейства и наистина част от меда в питите се беше захаросал. Опитах се да го извъртя не се получи нищо. Част от меда беше запечатан другият не. Върнах празни рамки и след десет дни проверих отново. Имаше по 5-6 пълни рамки незапечатън ,но много гъст мед. Него извъртях,но оставих един магазин още десет дни. Преди няколко дни проверих почти пълен е и голяма част от меда е захаросан. Около мен има борови гори и ливади. Билките прецъфтяват вече. Говорих с колега от района на Предел и той ми каза, че при тях всяка година я има тази бяла мана и проверяват килийките с клечка. Точи ли се меда веднага центрофугират иначе кристализира и хвърлят.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •