Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Последните години само с варостоп и съм нямал проблеми поне за сега, но видя ли че лентите нещо са сухички директно ги изхвърлям и копувам нови. Есента имах такъв проблем, въпреки че пакета беше нов (в срок на годност) 5.50 назад добре че беше само един.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Не на сто, а двеста процента съм сигурен.Зимата на 2009 и 2010г. в нашия край имаше много голяма смъртност около 50-60% и всички кошери имаха еднакви симтоми които бяха на нозематоза церана, а акара допринесе за развитието и.
    Един добър пчелар не му трябва винаги лаборатория за да разбере от какво са му болни или умрели кошерите.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Един добър пчелар не му трябва винаги лаборатория за да разбере от какво са му болни или умрели кошерите.
    Да му мислят ветеринарите!
    Увереността ти колега може само да ме радва.
    Пожелавам ти и след 20 години пчеларстване да си толкова уверен.
    Лично аз не мога да си позволя такава увереност.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Той нозестата съдържа йод, калиев йодид и мравчена киселина. това другото дето го рекламират в статията е меко казано скъпо и никъде не пише, че е лекарство за борба с нозематоза каквато и да била ето линк към вносителя http://xn--80aehyrbkij8b.com/38-vita...82%D0%B2%D0%B0

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Лично аз не мога да си позволя такава увереност.
    Ам то щото не си толкова добър пчелар колега - е на чети и се учи. :D sadsmile;

    Относно варостопа и варотома - и двете действат, ако е спазено всичко (като казвам всичко имам предвид дори срока на годност), но варостопа е значително по-добър.
    Но по мнение на колеги от региона, ОК е по-ефективна и от двете - аз лично не съм пробвал с нея, но и това ще стане.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ето една нова публикация:
    http://www.plosone.org/article/info%...l.pone.0054092

    Който не разбира английски, моля да позва преводача, макар и само за абстракта.

    Пускам го тук, защото заглавието на темата смятам най-много подхожда за тази статия.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •