Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 49 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 484
  1. #391
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Не,пчелите не са амортизирани(стари)....но ти си решаваш.
    Имах много работа и не съм ги пипал, днес беше хубаво време и реших да ги метна при едни слаби кошери. Отворих 1вия и гледам майката е голяма захранили са я, но нямаше яйца още. Предполагам ще пронесе неоплодени яйца, но така и така се занимавам с глупусти, да го докарам до края!

  2. #392
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Имах много работа и не съм ги пипал, днес беше хубаво време и реших да ги метна при едни слаби кошери. Отворих 1вия и гледам майката е голяма захранили са я, но нямаше яйца още. Предполагам ще пронесе неоплодени яйца, но така и така се занимавам с глупусти, да го докарам до края!
    Кой знае!Може да те изненадат.
    Един от начините за бащини семейства е този,через неплпдна майка,но трябва да се поддържа(добавя) с млади пчели...
    Правил съм опит за произвеждане на свищак на 1 ноември.Опита беше успешен и на 26 ноември имаше оплождаща майка.Но понеже свищака беше изведен от една шепа пчели(не повече),майката изглеждаше "хилава".Оставих я още 2 седмици и в средата на декември я обединих със съседния кошер...Това съм го споделял в началото на форума....

  3. #393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Кой знае!Може да те изненадат.
    Един от начините за бащини семейства е този,через неплпдна майка,но трябва да се поддържа(добавя) с млади пчели...
    Правил съм опит за произвеждане на свищак на 1 ноември.Опита беше успешен и на 26 ноември имаше оплождаща майка.Но понеже свищака беше изведен от една шепа пчели(не повече),майката изглеждаше "хилава".Оставих я още 2 седмици и в средата на декември я обединих със съседния кошер...Това съм го споделял в началото на форума....
    Аз миналата година така оставих октомври кошер с неоплодена майка и пролетта ме изненада с пълен кошер с пчели и работеща майка. Но тогава не съм въобще следял какво става.

  4. #394
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз миналата година така оставих октомври кошер с неоплодена майка и пролетта ме изненада с пълен кошер с пчели и работеща майка. Но тогава не съм въобще следял какво става.
    Значи не е била неоплодена. Що лъжеш?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Значи не е била неоплодена. Що лъжеш?
    Само малко Интересното е че 62 дена не са пронесли още, ако са оплодени защо се бавят толкова? Минала година си мислех че е налетял друг кошер в него.

  6. #396
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Само малко Интересното е че 63 дена не са пронесли още, ако са оплодени защо се бавят толкова? Минала година си мислех че е налетял друг кошер в него.
    кога за последно го отвори.

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    кога за последно го отвори.
    На 10.11., точно на 60тия ден. Интересно е че пчелите като не са гледали пило и нямат акар не са мръднали за 2 месеца. А имам основни кошери от 10 рамки са паднали на 1 рамка, по слаби от тях.

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И финален резултат Вчера гледам пред прелките изхвърлени търтееви ларви, стана ми ясно какъв е резултата. По обяд направиха едно хубаво облитане и видях че пчелите са доста и реших да ги прехвърля при запасните майки да не стават зян. Отворих и те бучат, 2 нямаха майки и имаха по 2-3 матоника (яд ме е че забеавих да снимам) и търтеево пило а 3тата имаше майка и имаше търтеево пило. Демек и 3те майки са пронеси неоплодени. Двете без майка ги сложих директно с рамката в кошертите, а тази с майката ги стърсих да не направят някой фал. Като цяло това се очакваше, шанса да съане нещо беше нищожен, но беше полезен опита. Видях как без да има пило, без летеж и най важното без акар, няма никакъв спад при пчелите вече 4 месеца. Това ще помогне за работата ми за напред.

  9. #399
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...Видях как без да има пило, без летеж и най важното без акар, няма никакъв спад при пчелите вече 4 месеца...
    Това ще са много актуални "childfree" пчели, но 4-5 дена след като тръгне летежа какво правим?

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Това ще са много актуални "childfree" пчели, но 4-5 дена след като тръгне летежа какво правим?
    Какво имаш в предвид? Идеята е, август спирам майките, няма да има пило, летежа ще намалее. Бонуси: няма амортизация на пчели от гледане на пило, по малко загуби от пчелоядите, тогава се събират и запасяват с мазнини. След това пускаш маиките септември, зареждат поне 2 поколения здрави зимни пчели без акари.

 

 
Страница 40 от 49 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •