Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 49 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 484
  1. #371
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Успехьт до голяма степен зависи от наличието на достатъчно летяща пчела в отводката...
    Таз гимнастика съм я правил и на 01.10. с успех.
    Самосмяната,да неби да е на друсаната.....
    Май и аз се окаах в такава ситуация?
    Миналата седмица обединих две семейства по метода с вестника.
    Едното беше отводка на 3 рамки, която направих на 04.05. Направиха си майка и тя тръгна много добре и след преместването на друго място намали снасянето и за цяло лято се развиха едва на 6 рамки.
    Другото беше едната августовска отводка, която не можа да си направи майка.
    Майчиното семейство беше в плодника. Напръсках го със сироп и розова вода за уеднаквяване на аромата.
    Покрих отгоре плътно с вестник, в който пробих няколко дупки и напръсках със сироп, за да се накъсне.
    Поставих два магазина отгоре и прехвърлих рамките с августовската отводка. Явно друг път ще ги стръсквам като кака Здравка само на гол рой.
    След седмица ги проверих. Вестника не беше прегризан, но го махнах и свалих горните рамки долу в плодника.
    Майката беше на предпоследната рамка, а двете семейства разделих с две медови пити. Напръсках ги отгоре пак със сироп с розова вода и ги затворих.
    Вчера след прегледа се оказа, че майката е убита (най-вероятно) и много заложени маточници.
    Кошера е пълен с пчели, т.е. има много летяща пчела, та ще видим след месец какъв ще е резултата. Още има някой друг търтей в кошера.

  2. #372
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Май и аз се окаах в такава ситуация?
    Миналата седмица обединих две семейства по метода с вестника.
    Едното беше отводка на 3 рамки, която направих на 04.05. Направиха си майка и тя тръгна много добре и след преместването на друго място намали снасянето и за цяло лято се развиха едва на 6 рамки.
    Другото беше едната августовска отводка, която не можа да си направи майка.
    Майчиното семейство беше в плодника. Напръсках го със сироп и розова вода за уеднаквяване на аромата.
    Покрих отгоре плътно с вестник, в който пробих няколко дупки и напръсках със сироп, за да се накъсне.
    Поставих два магазина отгоре и прехвърлих рамките с августовската отводка. Явно друг път ще ги стръсквам като кака Здравка само на гол рой.
    След седмица ги проверих. Вестника не беше прегризан, но го махнах и свалих горните рамки долу в плодника.
    Майката беше на предпоследната рамка, а двете семейства разделих с две медови пити. Напръсках ги отгоре пак със сироп с розова вода и ги затворих.
    Вчера след прегледа се оказа, че майката е убита (най-вероятно) и много заложени маточници.
    Кошера е пълен с пчели, т.е. има много летяща пчела, та ще видим след месец какъв ще е резултата. Още има някой друг търтей в кошера.
    Трябваше майката да се постави в клетка за 24 часа и след това се освобождава.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #373
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Трябваше майката да се постави в клетка за 24 часа и след това се освобождава.
    За друг път ще го имам предвид. Явно може би съм предържал и отводката повече без майка и пило.

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчече 5 години не съм използвал клетка, с клетка шанса за приемане пада с 30% поне. Купуваш си сито за пясък, ако искаш може да му направиш рамка за по лесна работа. При обединяване, слагаш ситото върху едното семейство и другото от горе, след 24 часа само махаш мрежата без да ровиш. Приемането е над 99%, писал съм го и напред, вече доста колеги ми се обадиха започнали да го практикуват със 100% приемане. А е и супер лесно и бързо, за колеги с голяма бройка е голямо облекчение.

  5. #375
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчече 5 години не съм използвал клетка, с клетка шанса за приемане пада с 30% поне. Купуваш си сито за пясък, ако искаш може да му направиш рамка за по лесна работа. При обединяване, слагаш ситото върху едното семейство и другото от горе, след 24 часа само махаш мрежата без да ровиш. Приемането е над 99%, писал съм го и напред, вече доста колеги ми се обадиха започнали да го практикуват със 100% приемане. А е и супер лесно и бързо, за колеги с голяма бройка е голямо облекчение.

    Това сито за пясък каква е едрината на дупките.Мрежата която ползваме за дъната би ли свършила работа.Може би по-ситната мрежа за прашец.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Това сито за пясък каква е едрината на дупките.Мрежата която ползваме за дъната би ли свършила работа.Може би по-ситната мрежа за прашец.
    Мрежа за комари може би пак става

  7. #377
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Трябва да е толкова ситна, че да не преминават пчелите. Или под 3мм.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #378
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мрежа за комари може би пак става
    Става. Знам колега, които от години прилага този начин тъкмо с такава...(За по-сигурно я изрязва по-голяма от външния размер на кошера... ама това не е проблем, тъй като е сравнително евтина.)

    ПП Да уточня, че става въпрос за обикновената по-едра мрежа за мухи и комари, а не от тая най-ситната .

  9. #379
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Една седмица вестника със дупки не е прогризан и няма обединение....
    Августовската отводка , два месеца без майка,най-вероятно се е превърнала в търтовка,притова по-силна от др отводка с калпава майка.....
    След 20 дена ще разберем....дали греша

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мрежа за комари може би пак става
    А може би мрежа за прополис, особено за тези, които си я използват по предназначение?

 

 
Страница 38 от 49 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •