Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 49 ПърваПърва ... 354344454647 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 484
  1. #441
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Нали точно тогава майките снасят "зимните пчели". Ще имат ли време да се запасят с достатъчно пчели за презимуването?
    Какво да ти отговоря.Всъщност,след 30-40 дена,сам ще си отговориш,кога се раждат зимните пчели.

  2. #442
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    И защо ги арестувате мамите,направо извън кошера.Какво по хубаво да влезеш в новия сезон с "чисто нова майка".Остави го семейството ,той ще си изведе майка,ако ли пък стане фал връщай старата
    Август тепътва да правя стартери, отглеждачи и толкоа много работа. Пчелоядите са на линия и само мен чакат. Това е цепене, повдигане за третиране и куп работа. След 15-20 дена вадене на мед да почвам тепърва да работя още един месец. Това няма как да стане. Това се прави Май - Юни не след края на сезона. Да направя някоя отводка Август е ОК, но цялия пчели не е опция за мен.

  3. #443
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Август тепътва да правя стартери, отглеждачи и толкоа много работа. Пчелоядите са на линия и само мен чакат. Това е цепене, повдигане за третиране и куп работа. След 15-20 дена вадене на мед да почвам тепърва да работя още един месец. Това няма как да стане. Това се прави Май - Юни не след края на сезона. Да направя някоя отводка Август е ОК, но цялия пчели не е опция за мен.
    Чакай,чакай...какви стартери ,какви отглеждачи.Малко повече вяра в пчелите и в себе си.Смелост.Веднага след последната паша..Отваряш ,намираш майката,вадиш я от кошера,затваряш..ако имаш време подрязваш по яйца за по-добри маточници.Но и без да подрязваш пак ще стане.
    Ако майката я бива я запазваш,аз в повечето случай я прехвърлям ...в пушалката.Успеваемост при мен над 90%. Ако те е страх от свещеви майки забрави горенаписаното..
    При тези топли есени ще имаш пълен кошер с пчели зимата.Успех.

    п.п.Майката "минала" през тази рамка със сигурност няма да иде в пушалката и със сигурност е изведена като свещева.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1673219106496.jpg
Прегледи:      95
Размер:	437.9 KB
ID:	11869

  4. #444
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При мен август месец вече няма търтеи и за снимка, камо ли за оплождане на майки!!

  5. #445
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    При мен август месец вече няма търтеи и за снимка, камо ли за оплождане на майки!!
    За това нищо не трябва да се слага под общ знаменател. Дадена практика, ако някъде работи добре и е приложима, другаде прилагането и, може да е равно на самоубийство... А при мен майките, завърнали се от брачен полет по това време, са под 10 процента...

  6. #446
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Търтеите ги гонят мин. 2-3 седмици след последна паша.Таа,вместо август,може и в средата на юли да се отнеме майката.Освен това,може да се пуснат определени майки да правят търтеи....
    Всъщност,след края на последна паша,започва новия пчеларски сезон...

  7. #447
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Ей така,петъчно,ми е едно леко на душата.Миналата събота,след 100дни,пак се видяхме с пчеличките.Получих и първата ваксина за годината,а те получиха домашна питка над главите.
    Едно сем е духнало,а друго останало със 100 пчели и майка.Другите са добре с 5-6 междурамия пчели и с по около 10кг мед в гнездото.Вероятно мед.запаси са повече от 10кг.понеже проверката беше при температура 1-2С*.По найлоните масово имаше изградени далаци от есента.Не съм гледал за пило и майки,но по спокойствието им си личи,че вс е ок.
    Сега може да трупа,трупа,поне метър,тъкмо Перката да е по спокоен,че суджука ще остиска до лятото....
    Аз доволен

  8. #448
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ей така,петъчно,ми е едно леко на душата.Миналата събота,след 100дни,пак се видяхме с пчеличките.Получих и първата ваксина за годината,а те получиха домашна питка над главите.
    Едно сем е духнало,а друго останало със 100 пчели и майка.Другите са добре с 5-6 междурамия пчели и с по около 10кг мед в гнездото.Вероятно мед.запаси са повече от 10кг.понеже проверката беше при температура 1-2С*.По найлоните масово имаше изградени далаци от есента.Не съм гледал за пило и майки,но по спокойствието им си личи,че вс е ок.
    Сега може да трупа,трупа,поне метър,тъкмо Перката да е по спокоен,че суджука ще остиска до лятото....
    Аз доволен
    Хич не съм спокоен, зимата с всяка изминала година се отдалечава към пролетта. Вече сме 10.01 и студа го няма, а и не се вижда да се появи скоро. Гледах прогнозата на руснаците за др. седмица ми го дават +13 за Софето. Ачка, два въпроса:
    1. От кога зимуваш с найлони, мислех че практикуваш "студена" зимовка?
    2. Засега тия 2 семейства загуба колко процента са от общия брой?

  9. #449
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Хич не съм спокоен, зимата с всяка изминала година се отдалечава към пролетта. Вече сме 10.01 и студа го няма, а и не се вижда да се появи скоро. Гледах прогнозата на руснаците за др. седмица ми го дават +13 за Софето. Ачка, два въпроса:
    1. От кога зимуваш с найлони, мислех че практикуваш "студена" зимовка?
    2. Засега тия 2 семейства загуба колко процента са от общия брой?
    1.Повече от 10 години,откак съм с мрежести дъна...
    2.2майки от зазимени 14..Иначе пожара си взе половината.
    Ако се върнеш назад в темите,ще разбереш,че слагам питките до средата на януари,което ще рече,че истинската зима започва след това.Това са ми наблюденията..
    Иначе днес провесих втора партида рибици....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20230110_153035.jpg‎  

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    1.Повече от 10 години,откак съм с мрежести дъна...
    2.2майки от зазимени 14..Иначе пожара си взе половината.
    Ако се върнеш назад в темите,ще разбереш,че слагам питките до средата на януари,което ще рече,че истинската зима започва след това.Това са ми наблюденията..
    Иначе днес провесих втора партида рибици....
    А тъй, ама снимката я турни на мястото бре.

 

 
Страница 45 от 49 ПърваПърва ... 354344454647 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •