Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 49 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 484
  1. #141
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Августовските отводки продължават с хубавите изненади. За един месец имат много добро развитие, като почти изцяло изпълват корпуса. Скоро ще получат и втори.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри photocat33.jpg‎  
    Keep Walking...

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Зайко,сподели ако обичаш,какво е положението със "късните" майки?При мен 2 купешки ми изпаднаха в роево състояние(НЕ в роева треска),но ми прави впечатление,че въпреки роевото,градят и си работят...

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ето ги двечки,късни-безнадеждни.....Височката е свищак-днес си получи горния магазин само с во,а по ниската е купешка.....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0294.jpg‎   Снимки0295.jpg‎   Снимки0298.jpg‎  

  4. #144
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    А защо нямат летеж тези силни семейства?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    А защо нямат летеж тези силни семейства?
    Днес температурите бяха ранно-пролетни 13-15 градуса.

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Снимката е правена м/у 19-20ч. Иначе температурата след обяд си беше екстра.

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Августовските отводки към момента изпълват по два корпуса. От пролетта до сега са изградили по 7-8 рамки. Жалко е, че тази година при мен нямаше рапица пък и времето скапа акацията, иначе снимката долу щеше да изглежда по по-различен начин. Положителното е, че тези отводки стават донори за новите които правя в момента. С този пост мисля да приключа, като благодарение на колегата Ангел Йосифов, който отвори темата и публикациите по нея се видя дали августовските отводки имат почва у нас, или ДА!

    авг1.jpg
    Keep Walking...

  8. #148
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2016
    Мнения
    15
    Здравейте Пчелари
    Изчетох много внимателно мненията по темата и получих още повече кураж за да се опитам да направя отводка през Август.
    Много съм начинаещ , но за сметка на това със голямо желание да се занимавам с пчели. Изчел/изгледал съм бая информация(последнит 4-5 месеца) от интернет/youtube за всичко свързано с пчеларство...
    Та въпросът ми е свързан за съществени съвети съврзани с правене на отводка в Август...., причината защо в август е поради това че се прибирам от командировка на 1-ви август.
    Имам 5 ДБ кошери 10-ки,но само 4-те са добре развити...,нямат ХР с по 2 магацина са и следователно имат бая пчели, единия се е роял има си майка която снася вече от месецно мисля него да не го барам...,кошерите са в доста топъл реон йугозапад на НВ 250 м, няма някаква особена късна паша като слънчоглед. Мися да взема по 2 пити от 4-те кошера,като по една от всички пило и по една мед/прашец и имам още 2 пити с мед (потъмнели, които ги бях преместил за смяна..,но може сега да отидат при отводките), та ще станат с по 2 пити пило и 2/3 мед и прашец..., да купувам ли оплодена майка за прибавяне или ще имат време да си направят сами маточници и съответно майката да се оплоди...
    Съжлявам ако задавам некекоректни въпроси,но пак отбелязвам че съм нов в тази област и тепърва мисля да се консултирам за доста неща.
    Става въпрос за 2 отводки
    Благодаря ви предварително

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Бих направил следното..От всички кошери, бих взел по две рамки. С тях правя две отводки, наричаме ги сборни! Поръчвам две майки. В момента можеше едната да ти излезе без пари? Сиреч може, но ако си регистриран! Няма значение, че ще взимаш и от слабите- те няма да станат по- слаби! Особено, ако започнеш да сипваш на всички сиропец през ден или всеки ден. Вариант две- Изкарваш най- хубавите две майки, от най силните семейства в отводки. След пет дена махаш всички запечатани или почти маточници в сираците и след 26 дена ги отваряш за резултата? Искаш ли и вариант 3,4,5,6 или няма нужда? Поздрави и успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако ще оставяш пчелите да си произведът майка,то това трябва да го направи семейството.Правиш отводка със старата майка.Изваждаш майката с една рамка пило и една рамка мед и оставяш основния кошера да си произведе майка.Не разчитай отводка с 2 рамки пило да направи качествена майка.....И отводката и основното семейство ще трябва да се подхранват поне седмица.

 

 
Страница 15 от 49 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •