Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 49 ПърваПърва ... 3846474849 ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 484
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Това може да е вярно само,ако става дума за свободни пчели-рояци.Имал съм вьзможност да извадя от хралупа далаци на два токущо роил се рояк.И на двете места имаше по два маточника,като единия беше открит.
    Виждал съм и кошер в роево с много маточници.....Дали от вс маточници,би изляла качествена майка???......да не говорим за търтеите с които ще се зареди.
    На мен,например, ми трябва майка за един сезон,която да снесе от август до другия август 200000яйца.А това го може всяка майка през първата си година...
    "...от гледна точка на еволюцията и видът..."

  2. #472
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Поръчал съм 2 броя заради това и ще видя коя ще ми хареса повече и ще раборя с нея. Решил съм и ще прабвам, взимал съм майки F1 и дават всичко по 2.
    То по важно е този от който ще ги купиш дали може да му се вярва.Дори и инструментални да са,няма гаранция за някакво качество.
    Ако ми каже някой тука,че продава тетсвани майки няма да му повярвам.

  3. #473
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    То по важно е този от който ще ги купиш дали може да му се вярва.Дори и инструментални да са,няма гаранция за някакво качество.
    Ако ми каже някой тука,че продава тетсвани майки няма да му повярвам.
    Гаранция няма, а и те не са тествани, ти си ги тестваш преди да започнеш да работиш с нея.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако на някой му е интересно и му се чете за генетиката, може да разгледа.
    https://scientificbeekeeping.com/sel...ujdnGwV7ZTkjRY
    https://scientificbeekeeping.com/wal...sADLQEq7IPiqFk
    https://scientificbeekeeping.com/sel...qcWR-Hikw4hlUo

  5. #475
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това с подбиране на материала и инструментално осеменяване си е чиста проба пунта мара, как е казал народа. Както не веднъж съм казал при кръстоските се получават 25х50х25 резултати. Какво ще каже това? 25 супер добри. 50 средна хубост и последните 25 тотал щета. Как обаче ще разбереш коя каква е е въпроса? С това се занимава Генетиката, а не кой да е пчелар. Единствено от пчеларя зависи да предостави добри условия, а от природата да е по благосклонна от към паша. Един пчелар няма как да разбере коя майка е добра, докато не започне да снася яко в кошера, но това пък зависи от природните фактори....
    Не съм сигурен че трябва да си отварям устата отново, но ...
    https://www.youtube.com/watch?v=sYZ8zhM6keU
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #476
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Не съм сигурен че трябва да си отварям устата отново, но ...
    https://www.youtube.com/watch?v=sYZ8zhM6keU
    Скоро не сме засичали присъствието ти, затова, че спокойно можеш да си я отвориш поне малко за да внесеш нещо ново във форума. Очакваме активното ти появяване сред нас/форума.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #477
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Нали точно тогава майките снасят "зимните пчели". Ще имат ли време да се запасят с достатъчно пчели за презимуването?
    Васкооооооо,дали са се запасили с пчели?
    Знаеш ли колко апита-мапита,бирена мая и други салтанати са получили?
    Днес им е първия преглед от 160-170 дена.Всички бяха стеснени и всички имаха изградени далачета в страни,а един изградил ....и осеменил..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20230311_110954.jpg‎   20230311_111249.jpg‎   20230311_111254.jpg‎  

  8. #478
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Васкооооооо,дали са се запасили с пчели?
    Знаеш ли колко апита-мапита,бирена мая и други салтанати са получили?
    Днес им е първия преглед от 160-170 дена.Всички бяха стеснени и всички имаха изградени далачета в страни,а един изградил ....и осеменил..
    Пропуснал съм да спомена,че всички получиса СР от едната страна на пилото,а от другата ВО и,като капак по една хранилка сироп със йод.....

  9. #479
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Пропуснал съм да спомена,че всички получиса СР от едната страна на пилото,а от другата ВО и,като капак по една хранилка сироп със йод.....
    Две седмици по късно...."Третирах" против вароа-изрязах далаците,а СР отиде в другия край на пилото.Новоизградените рамки ги поставих в средата.При следващото посещение,ще разширя с по 2 ВО в средата-по една от двете страни на новоизградената,а СР отново ще мине от др край на кошера......Направих първия хомогенат.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20230325_085149.jpg‎   20230325_085258.jpg‎   20230325_090659.jpg‎   20230325_091933.jpg‎  

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Две седмици по късно...."Третирах" против вароа-изрязах далаците,а СР отиде в другия край на пилото.Новоизградените рамки ги поставих в средата.При следващото посещение,ще разширя с по 2 ВО в средата-по една от двете страни на новоизградената,а СР отново ще мине от др край на кошера......Направих първия хомогенат.
    С.Р. новоизградени ли са?

 

 
Страница 48 от 49 ПърваПърва ... 3846474849 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •