Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 49 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 484
  1. #401
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Идеята е добра ще се отървеш и от болестите по пилото, но има някои подводни камъни според мен.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Идеята е добра ще се отървеш и от болестите по пилото, но има някои подводни камъни според мен.
    Кажи, какво те притеснява.

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Какво имаш в предвид? Идеята е, август спирам майките, няма да има пило, летежа ще намалее. Бонуси: няма амортизация на пчели от гледане на пило, по малко загуби от пчелоядите, тогава се събират и запасяват с мазнини. След това пускаш маиките септември, зареждат поне 2 поколения здрави зимни пчели без акари.
    Кога точно през Август, смяташ че е най-добре да се спрат майките? То, така или иначе, по-голямата част от пчелите, работили на слънчогледа, ще си заминат...
    Този пост е редактиран от Кразз; 06.01.2023 в 16:50.

  4. #404
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Кога точно през Август, смяташ смяташ че е най-добре да се спрат майките? То, така или иначе, по-голямата част от пчелите, работили на слънчогледа, ще си заминат...
    Ако разбираш Руски..https://www.youtube.com/channel/UCBo..._Ui6pihnZuszew

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ако разбираш Руски..https://www.youtube.com/channel/UCBo..._Ui6pihnZuszew
    Да ти кажа честно, езиците никога не са ми са отдавали. И, въпреки, че в училище съм учил и руски и английски, не се справям добре
    Та, имам си нещо на ум и затова зададох въпроса на Ник.

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да ти кажа честно, езиците никога не са ми са отдавали. И, въпреки, че в училище съм учил и руски и английски, не се справям добре
    Та, имам си нещо на ум и затова зададох въпроса на Ник.
    Важно е да разбираш този на пчелите.

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Кога точно през Август, смяташ че е най-добре да се спрат майките? То, така или иначе, по-голямата част от пчелите, работили на слънчогледа, ще си заминат...
    Точно там е тънкия момент. Трябва така да прецезираш нещата, че после да нямаш проблеми. За всеки раойон и година ще е различно. Аз мисля така. Майкта да направи поне нялко рамки пило ако е била блокирана. При мен никога не блокират майки понеже имам празен корпус под семейството и ако блокират 2ри, майката слиза в 1ви. Така че трябва да имаш достатачно пчели след като пуснеш майката да завъртят колелото. Утре ще снимам блокираните майки да видиш какво нещо е, направо радва окото.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да ти кажа честно, езиците никога не са ми са отдавали. И, въпреки, че в училище съм учил и руски и английски, не се справям добре
    Та, имам си нещо на ум и затова зададох въпроса на Ник.
    Аз изгледах доста клипове за това и все руски а не разбирам грам, но има превод в youtube на български. Като цяло майката трябва да я затвориш там където температурния режим е най добър и до Хмара от двте страни трява да има 2 пити с яица, там до последно ще има млади пчели.

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Важно е да разбираш този на пчелите.
    Ами, опитвам се, но... обикновено разума разбира едно, сърцето разбира друго, а ние правим трето... Сетих се за Хайтов

  10. #410
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Точно там е тънкия момент. Трябва така да прецезираш нещата, че после да нямаш проблеми. За всеки раойон и година ще е различно. Аз мисля така. Майкта да направи поне нялко рамки пило ако е била блокирана. При мен никога не блокират майки понеже имам празен корпус под семейството и ако блокират 2ри, майката слиза в 1ви. Така че трябва да имаш достатачно пчели след като пуснеш майката да завъртят колелото. Утре ще снимам блокираните майки да видиш какво нещо е, направо радва окото.
    Точно това си мисля. При мен, хипотетично, това отговаря на периода- 20.08-10.09.

 

 
Страница 41 от 49 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •