Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435
Резултати от 341 до 348 от общо 348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Пчеларски район
    krivodol
    Събирам итводката в пет рамково съндъче с мрежесто дъно,веднага затварям и редя в превоза,като свърша ги местя на другия пчелин.Целта е летящата пчела да остане.Като приемат майката и се изпълни с пчели,разширявам в кошер.Грешката е че ги давих в сироп и градеж...

Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Пчеларски район
    Карлово,Своге
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А местиш ли ги на друго място ?
    Не не ги местя! Младата майка с добри генетични заложби, изпреварват дори уж вече развит кошер. Пример от миналия сезон: Отводка с 4-ри рамки, покриващи две рамки и малко се развиха до 6 плодникови, и дадоха 10рамки магазинни на акацията с мед. Друг с майка на втори сезон, с уж повече пчели, 12 рамки в плодника, външно развит даде около 3 рамки!

Потребител
    Регистриран
    27.06.2018
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мен се случва слабите ( 1-2 рамки) да биват ограбвани и унищожени,затова се старая да изпреваря и ги местя.

Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Пчеларски район
    Карлово,Своге
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    При мен се случва слабите ( 1-2 рамки) да биват ограбвани и унищожени,затова се старая да изпреваря и ги местя.
    Кражбите стават 90% на есен, на пролет е много рядко! Ако всички кошери получават по някое и друго кило захарно тесто, кражби не се наблюдават.

Потребител
    Регистриран
    27.06.2018
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Зависи от бройката тогава май .Ако са 50 семейства и има конкуренция рано или малко по късно силните нападат и ограбват макар да има храна.

Наблюдател
    Регистриран
    07.07.2014
    Пчеларски район
    Ботевград
    Здравейте колеги, благодаря за хубавата тема!
    Един от трите ми кошера тази година донесе два пъти по два магазина с мед. В моя район такова не съм виждал. Как да запазя гена на тая майка. Сега е почти август и кошера прелива от пчели въпреки двата магазина, които не съм свалил още?
    Да направя ли отводка с майката и да чакам семейството да направи майки или да не рискувам? При нас вече няма паша. Моля дайте ми напътствия. Прилагам снимка на кошера от днес.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	29072019.jpg
Прегледи:      124
Размер:	217.0 KB
ID:	10137
    С уважение!

Заслужил Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Цитат Първоначално публикувано от nnakov Виж публикацията
    Здравейте колеги, благодаря за хубавата тема!
    Един от трите ми кошера тази година донесе два пъти по два магазина с мед. В моя район такова не съм виждал. Как да запазя гена на тая майка. Сега е почти август и кошера прелива от пчели въпреки двата магазина, които не съм свалил още?
    Да направя ли отводка с майката и да чакам семейството да направи майки или да не рискувам? При нас вече няма паша. Моля дайте ми напътствия. Прилагам снимка на кошера от днес.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	29072019.jpg
Прегледи:      124
Размер:	217.0 KB
ID:	10137
    С уважение!
    Използвай момента докато имаш много пчели, след месец няма да ги има, в темата е описано всичко подробно(по памет така мисля). След като си с малко кошери може и да подхраниш спокойно, в подходящото време за това. Виждам че стажът не ти е малко така ще, ти си на ход
    "Семействата не ме слушат какво да правят, правят си каквото искат"- Данче Друмевски

Наблюдател
    Регистриран
    07.07.2014
    Пчеларски район
    Ботевград
    Толкова късно не съм правил отводки. Ще опитам, пък каквото стане. Барков 1982, благодаря за стимула!

Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •