Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 49 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 484
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Дака,нали разбра,че виното е заложено,"хапчетата" са вече 100кг.,ножа е наточен,в склада има 12м3 дърва......Със сняг ли ще ме плашиш.По добре си мисли за сервиза,че ако ми се счупи чашата........Можеш ли да ми отговориш-кога майкопроизводителите си сменят майките?


    Не е срамно да каже човек някой път,,Не знам,,А сервиза ще го имаш само да взема хил.лева от де минимиса

  2. #322
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е срамно да каже човек някой път,,Не знам,,А сервиза ще го имаш само да взема хил.лева от де минимиса
    Ха, ха...като се има предвид ти колко знаеш.....абе направо си си един малък безсрамник. С гени на ламя.

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...като се има предвид ти колко знаеш.....абе направо си си един малък безсрамник. С гени на ламя.


    То сега няма вече незнаещи а само такива без гугал

  4. #324
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    На 23-24 юли направих 4 отводки които трябваше сами да си "произведат" майки. При прегледа вчера две от отводките са супер /имат достатъчно пило, запаси и пчели/. Две от отводките, донякъде и по моя вина бяха нападнати и ограбени и вече не съществуват. Моето мнение е че може да се разчита на такива късни отводки, точно в края на юли има много пчели и малко работа, затова е подходящо време за късни отводки без каквито и да са разходи. /не съм хранил нито отводката нито основното семейство, но имаха достатъчно запаси от храна и бяха много силни семейства/

  5. #325
    Наблюдател
    Регистриран
    11.09.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Марково,обл. Шумен
    Аз гледам мои пчели от 1 година (още не съм пчелар) и ми се стори не лоша идея да пробвам да зазимя късни отводки за следващия сезон, а и майките така или иначе ми бяха подарени какво да ги правя ? Ако не беше тартовката трябваше да отслабвам моите кошери с по 1-2 рамки, но исках задължително да опитам поради сравнително топлите есенни месеци последните години.

  6. #326
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте колеги.Моля споделете как вървят тази година августовските майки и отводки.Аз днес заредих стартера,може би закъснях малко,но ще пробвам опита на Ангел Йосифов.При мен все още има паша и прашец.

  7. #327
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Аз направих няколко отводки на 29.7, след седмица имаха запечатани маточници. На 6.8. направих още няколко. Почивните дни ще прехвърлям маточници! За резултатите ще пиша!

  8. #328
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Таз година ще пропусна заиграването с маточници и отводки,но с премахването на майки..-сторих го миналата седмица.Ангажиментите не ми позволяват да се ангажирам с маточници,пък и до края на август трябва да прехвърлям останалите пчели от видинско във пловдивско.

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вчера приключих с отводките, само че аз ги правя с оплодени майки.

  10. #330
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Утре се прибирам към Бг. От събота започвам да вадя, а следващата седмица ще направя 10- ина . Към момента трябва да имам вече оплодени майки в рошфусовите но колко са , не знам. Планирам още едно прехвърляне до края на сезона за запасни.
    Keep Walking...

 

 
Страница 33 от 49 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •