Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 49 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 484
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от olepi4 Виж публикацията
    Здравеите ,да питам възможно ли да се раздели кошер дадан блад 10 рамков на две да стане на две отдодки с плодна маика дали ще се получи разбира се с яко хранене после
    Защо да не стане, какво те притеснява?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #272
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Най-вероятно притеснението е свързано с това, дали ще оцелеят зимата

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Както и очаквах...ще има поправителен.Всички маточници проядени.Забавянето,дори и с няколко часа е фатално за не защитените маточници...Подрязах рамка в друг кошер и на 20 август трябва да се правят отводки.........

  4. #274
    Наблюдател
    Регистриран
    08.06.2015
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Каолиново, обл Шумен
    А има ли достатъчно търтеи. При мен не забелязах да има търтеи и това ме притеснява, кой ще оплоди майките.

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не се притеснвай за търтеите,а по скоро за пернатите.....

  6. #276
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    39
    Мерси,ще деиствам!!!

  7. #277
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Не е ли малко късничко в края на август да се правят отводки,аз не съм от тези модерните пчелари,но обикновенно такива опити завършват със много разход за захар и други видове храни и нови отводки напролет.

  8. #278
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Какво му е късното 10 то число е,като имаш готови майки изполваш пчелата до средата на Септември ще станат на 7/8 рамки.

  9. #279
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    За да станат на седем осем,зависи от това на колко рамки са направени и дали имаш готови майки. Но да чакаш на двадесети да ти се излюпат от маточници и тепърва да се оплождат е много много рисково начинание,което обикновенно умира януари ,февруари. А ако се уцели март да е с минусови температури са сигурни.
    Това е мое мнение,аз съм си правил такива опити и не си заслужава,дори и да оцелеят е по добре да се направят пролетта,така или иначе няма да могат да хванат ранната паша. А за по късна ще са готови и пролетните отводки.
    Нерентабилно е и не си заслужава риска.
    Много от тях ги нападат още септември,а тази година и август и дори не влизат в зимния сезон. Повечето пчелари наесен намаляват семействата и напролет ги възстановяват.
    Всеки си преценява риска от загуби и си действа както си знае,но мисля че е грешно да се дават акъли да се разцепват на две кошери по това време. Може да се получи от два напролет нито един.

  10. #280
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Едната от моите отводки вече е унищожена от нападение. Причината вероятно е в мен, на същото място където сложих отводката, преди два месеца беше ограбена една търтовка.

 

 
Страница 28 от 49 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •