Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 49 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 484
  1. #201
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Задължително е!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #202
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    За пръв път ми е да правя късни отводки, при пролетните така или иначе храня и ми стана интересно сега дали не мога да си го спестя./от мързел/

  3. #203
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Чета тук една книжка на Бижо Бижев, та в нея пише да им се осигури вода в продължение на 6-7 дни, че е особено важно отводката да има 5-6кг. мед и при недостатъчно храна да се попълват запасите с мед или да се извършва подхранване със захарен сироп. Каква всъщност е целта на самото подхранване в случая?

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не знам как си направил отводките но ако няма летящи пчели няма кой и водица да им донесе подхранването се явява и лесен източник на паша не се бъхтят да летят разбира се ако има кой а само се качват до хранилката . Пчелите стимулират майката и тя снася.
    С две думи докато трае реорганизацията на новосформираното пчелно семейство като възрастов състав и задължения трябва да се усигори леснодостъпен източник на храна и вода.

  5. #205
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Чета тук една книжка на Бижо Бижев, та в нея пише да им се осигури вода в продължение на 6-7 дни, че е особено важно отводката да има 5-6кг. мед и при недостатъчно храна да се попълват запасите с мед или да се извършва подхранване със захарен сироп. Каква всъщност е целта на самото подхранване в случая?
    За пило и запаси.Може да ги пробваш с 2 към 1 вода захар.

  6. #206
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Аз съм им сложил достатъчно храна и и вода, а майка ще има живот и здраве по-късно, за снасянето ще е необходимо още време и късмет. Затова се чудя защо трябва да се храни. Специалистите по късните отводки може да споделят.

  7. #207
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Аз съм им сложил достатъчно храна и и вода, а майка ще има живот и здраве по-късно, за снасянето ще е необходимо още време и късмет. Затова се чудя защо трябва да се храни. Специалистите по късните отводки може да споделят.
    значи чакаш да я произведат от открито пило така ли? там ще изгубиш месец най-малко без снасяне. Дано има търтеи достатъчно да я оплодят в края на месеца

  8. #208
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    значи чакаш да я произведат от открито пило така ли? там ще изгубиш месец най-малко без снасяне.
    Да така е но, аз съм любител пчелар и само правя проверка какво би се получило при тия късни отводки.

  9. #209
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    [QUOTE=siko13;101569]Да така е но, аз съм любител пчелар и само правя проверка какво би се получило при тия късни отводки.[/QUOTЩе се
    Ще се получат майки, които са разработени и същевременно със запазен резерв за ранно пролетно развитие. Също така се използва по- рационално есенното подхранване. Сиреч, така и така ще храним- поне да изкараме и някоя друга отводка!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #210
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако отводката прави свищева майка а не силен кошер докато бъде запечатан маточника не се знае дали резултатът ще задоволи очакванията. Тоест за направата на свищева майка по това време (което е добро) трябва да се усигори лукс до запечатването на маточника.
    Много пчели (можеш да наринеш от друг кошер) и постоянен източник на калориии (симулиращ паша). Тоест по изкуствен начин ти трябва да създадеш условия подобни когато имаш напролет подготовка на едно семейство за роене.
    Ама аз нямам претенции за спец. по късни отводки просто така пише в литературата а на Бижо Бижев книгата може да помогне само за първоначална информация не се впуска в дебрите на пчеларството.
    Дано съм бил полезен за мен е чест и удоволствие ако мога по не малко да внеса яснота по въпроса но ти препоръчвам да се вслушаш в създателя на темата като я препочетеш.

 

 
Страница 21 от 49 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •