Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 49 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 484
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не видях заяждане,а неколегиално отношение.На елементарен въпрос можеше да му се отговори по същия начин,а не да му се "подсказва" да търси във форума.Но както и да е,няма смисъл да се влиза в полемики.
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Благодаря колега за моралната подкрепа!
    Благодаря и на solaris60 за точните и ясни отговори по темата.
    Може би, ако имах тук 1500-2000 мнения по друг начин ще ми се отговаряше, но уви...новобранец съм тук
    Успешна година ти пожелавам и дано не стигат тенекиите на всички тук.
    Само ако знаехте колко ме мързи и не ми се пише.

  2. #132
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Може би, ако имах тук 1500-2000 мнения по друг начин ще ми се отговаряше, но уви...новобранец съм тук
    .
    Това не е критерий.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Голям офроуд си спретнах вчера.450км. ги изминах за 5 часа,а последните 3км пак за 5часа.По пътя реших да рискувам и да закарам "екскурзиантите"до крайна точка......На отиване минах през калните локви без проблем.Настаних отводките и дори успях да им спретна бърз преглед-всичко е наред.На място има един 10дб рояк от миналата година,зазимен-стеснен на 7 рамки.Не-подхранван,не-третиран.Рамките му са светли изградени миналото лято.Има пило на 4 рамки и на един далак.Изградил си далака от източната страна и го осеменил от вътрешната страна..Кошера не е обезпокояван от 1октомври до вчера.Разширих го ,като му сложих плодникова и магазина с во,от двете страни на пилото.Далака го изкарах. Разширих с во и екскурзиантите и им разпечатах по една крайна рамка с мед.Удовлетворен от свършеното и видяното тръгнах да се прибирам ноооооооо......по калния път бяха минали трактори и......зелената ми кола се пльосна в първата по-дълбока,кална локва,като жаба е гьол.....След 4ч дойде един приятел-непознат с джип 4/4 и......в банята.След малко и колата ще карам на баня...

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес 10,30ч - температура 9 С, влажност 73 %
    Опраскването ... на питките продължава. След седмица минават на инверт, а след две и завъртане на 180 градуса.

    photocat.jpg
    Keep Walking...

  5. #135
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    До Зайо, на колко пити е пилото сега? И като завъртиш на 180 на колко пило ще бъдат горе-долу? И мойте Лангстроти сега покриват 6-7пити ама мисля, че пилото е малко.....

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Това е една средностатистическа августовска отводка от миналата година. Тези отводки преди 2 седмици бяха средно на 1и 1/2 - 2 рамки с пило. Сега не знам точно на колко са понеже времето не позволяваше да ги разгледам. Ще ги завъртя след 2 седмици когато очаквам да са на около 4 до 5 макар и не пълни рамки пило. Виж снимките от предходния ми пост. Идеята е именно печелите да пренесат меда, а майката да осемени целите рамки и някоя до тях. В това положение ще ги задържа 2 седмици, което време обикновено е достатъчно.
    Keep Walking...

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    .....Заключение;оплождане в средата на септември в района на Видин е възможно..За качеството на оплождането ще разберем догодина.
    Въпросната отводка покрива 7 междурамия и има пило на 4 рамки.Със сигурност ще догони другите и няма да има нужда от подсилване за да се развие до акацията......

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Преди две години направих опит с 4-5 майки оплодени около 15 -20 септември, но резултатите далеч не бяха добри. Може би около 75% от тях бяха под средното ниво. Иззимиха семействата, но не успяха да ги развият и достигнат останалите. След това не съм повтарял експеримента и резултата не може да се каже, че е напълно правдоподобен. Според опита добрия резултат би бил по-скоро изключение, отколкото правило. Върху него според мен ще повлияят освен мястото и семейството в което е отгледан маточника, наличието на принос в региона към момента,месеца и времето, наличието, количеството и качеството на търтей и редица други фактори при благоприятно стечение на които би се получила качествена майка.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Качеството на търтеите....След последната паша,пчелите изхвърлят търтеите,но не всички.И кой търтеи ще останат-гейовете или.........Така,че остава маточника да бъде отгледан в изобилие... не от 2-3 рамкова отводка....

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    .Заключение;оплождане в средата на септември в района на Видин е възможно..За качеството на оплождането ще разберем догодина.
    Въпросната майка днес получи втори корпус(8дб) за изява.По всичко личи,че септемврийския секс не е бил "шменти капели".....

    За отводки и майки пак ще продължим да говорим през втората половина на лятото.Иначе "обречените" "късни" майки и отводки от миналата година вече са с магазини и........

 

 
Страница 14 от 49 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •