Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 49 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 484
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Е, както се казва "С яденето идва и апетита". А апетита, температурата и прашеца водят до рамка и половина - две запечатено пило в августовските отводки. На храница са малко лабави, но за това е стопанина им. Следващата седмица ще получат по още една питка, само апетит да имат
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 202.jpg‎   203.jpg‎  
    Keep Walking...

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз продължавам да бъда, най- доволен от чорапите....
    Изпробвах този вариант на подаване на питка, но за една семица от 07 до 14.02, това семейство беше изяло около 1.200 кг питка, а тези с найлона бяха взели много по-малко, предполагам, че е понеже пчелите имат достъп от всякъде до нея, но си мисля, че може да са и складирали, защото ми се струва невъзможно да я употребят, семейството покрива всички междурамия на ЛР плодник, и беше все още в източната половина /прелките са на изток/.

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Изпробвах този вариант на подаване на питка, но за една семица от 07 до 14.02, това семейство беше изяло около 1.200 кг питка, а тези с найлона бяха взели много по-малко, предполагам, че е понеже пчелите имат достъп от всякъде до нея, но си мисля, че може да са и складирали, защото ми се струва невъзможно да я употребят, семейството покрива всички междурамия на ЛР плодник, и беше все още в източната половина /прелките са на изток/.
    Изкуствена ли е питката? И “ако“ са складирали част от нея май се получава като с извадения и върнат мед в кошерите...... Там се предполага, че се разнасят болести. А тук се предполага, че се разнасят изкуствени храни..............

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Изкуствена ли е питката?...А тук се предполага, че се разнасят изкуствени храни..............
    Заинтригува ме с понятието "изкуствена" питка. Някаква синтетика ли имаш предвид?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Изкуствена ли е питката? И “ако“ са складирали част от нея май се получава като с извадения и върнат мед в кошерите...... Там се предполага, че се разнасят болести. А тук се предполага, че се разнасят изкуствени храни..............
    Къде се разнасят "изкуствените" храни?

  6. #106
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Къде се разнасят "изкуствените" храни?
    Значи, опита ми с изкуствените храни е всичко-на всичко 1 питка (1 пликче не го и помня вече колко грама беше). Така, че не чакай аз да ти кажа какво ги правят и къде ги разнасят. Колежката Силвия си изказа съмненията, че при нея се е получило складиране(разнасяне) а и преди няколко дни друг колега пак писа за същото нещо........ Така, че аз направих само сравнение.......... И не вярвам да не си го усетил...........

  7. #107
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    ....



    Красиво запечатване на пилото
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Значи, опита ми с изкуствените храни е всичко-на всичко 1 питка (1 пликче не го и помня вече колко грама беше). Така, че не чакай аз да ти кажа какво ги правят и къде ги разнасят. Колежката Силвия си изказа съмненията, че при нея се е получило складиране(разнасяне) а и преди няколко дни друг колега пак писа за същото нещо........ Така, че аз направих само сравнение.......... И не вярвам да не си го усетил...........
    За разлика от теб, Силвия го е казала много точно.
    Ако си виждал пчели, трябва да знаеш къде складират /не разнасят/ храната по това време на годината.
    Би трябвало да знаеш, какво ще стане с тази храна след два месеца.
    Вместо това търсиш аналогия м-у складиране на храна и разнасяне на болести

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    "Екскурзианти".Днес пропътуваха 420км.Дали "екскурзията" е успешна ще проверим събота или неделя(ако времето позволи).Ако съдим по звука,който издават,два часа след дислокацията,"екскурзията" трябва да е успешна.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1944.jpg‎  

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес подготвих други две "отводки" за екскурзия.Едната има на 4 рамки пило(в талпата),а другата(септемврийска) има на 2.Понеже на дъната нямат мрежест отвор(за разлика от предните) отгоре съм поставил мрежа за вентилация,че в колата ще им е топло....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1949.jpg‎   Изображение1951.jpg‎  

 

 
Страница 11 от 49 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •