Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Благодаря ви колеги за бързите и изчерпателни отговори. Накарате ме да се усмихна. Успешна година ви пожелавам.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Благодаря ви колеги за бързите и изчерпателни отговори. Накарате ме да се усмихна. Успешна година ви пожелавам.
    Ти, много бързо се удовлетворяваш бе Лъчо. В посочените от теб гори, ще чакаш мед, но много време и няма да го дочакаш, защото няма нектароотделяне, което да задоволи пчеларското щение

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравей, колега. Не разчитам само на тези масиви. Имам акация, липа и после поддържаща ливада( билки, цветя...). За дадох си въпроса преди ден-два, тъй като пчелина ми е в планината а никъде не съм чел за тези дървета нищо.... Нещо по подробно можеш ли да ми кажеш за тези гори??

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравей, колега. Не разчитам само на тези масиви. Имам акация, липа и после поддържаща ливада( билки, цветя...). За дадох си въпроса преди ден-два, тъй като пчелина ми е в планината а никъде не съм чел за тези дървета нищо.... Нещо по подробно можеш ли да ми кажеш за тези гори??
    Не бих казал, че мога да кажа нещо повече от прежде споделеното от колеги. Просто в предишен пост изразих мнение, че не може да се разчита на паша от тия гори, тъй като бука цъфти рано и единствено подпомага развитието на семейството, а бора - прашец и смоли за прополис, но само толкова. Незнаех, че имаш в близост гори с обилно нектароотделящи дървета.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не бих казал, че мога да кажа нещо повече от прежде споделеното от колеги. Просто в предишен пост изразих мнение, че не може да се разчита на паша от тия гори, тъй като бука цъфти рано и единствено подпомага развитието на семейството, а бора - прашец и смоли за прополис, но само толкова. Незнаех, че имаш в близост гори с обилно нектароотделящи дървета.
    Благодаря ти за отделеното време

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Колеги здравейте с един въпрос.Събират ли нещо пчелите от касиса?Благодаря!

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Колеги здравейте с един въпрос.Събират ли нещо пчелите от касиса?Благодаря!
    Не, но когато все пак някое растение отпусне нектар при определени условия, няма как да не се оползотвори.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Колеги здравейте с един въпрос.Събират ли нещо пчелите от касиса?Благодаря!
    Имам малко касис в двора.Пчелите май си го харесват Цъфти доста рано и съм виждал съм че събират прашец .Поразрових се в книгите,където дават медопродоктивност около 2- 3 кг .на декар.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •