Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 58
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Демек не е лошо, който има да мести кошери да го прави по това време. Така ли да разбирам?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Демек не е лошо, който има да мести кошери да го прави по това време. Така ли да разбирам?
    Ако не са се облитали 2-3 седмици поради студено време.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Ако не са се облитали 2-3 седмици поради студено време.
    Не съм много сигурен каква е продължителноста на паметта при пчелите. Личните ми впечатления са, че се получава ако кошерите са поединично на поне метър-два разстояние. Моите са по двойки и тройки в редица и малко разстояние между групите и когато се е налагало да премествам винаги съм наблюдавал връщане на част от пчелите към най-близкия останал. Суетене виждам и когато затворя горна прелка след повече от 10 дни без облитане.
    Иначе за паметта по книгите пише около 12 дни но бих се съгласил, че важи само за активния период от годината.

  4. #44
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Сега облитането е по-скоро очистително отколкото ориентировъчно и опознавателно. За това не би трябвало да има връщане на пчели след преместване. Плюс ниските температури.... Това лично мнение де.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Сега облитането е по-скоро очистително отколкото ориентировъчно и опознавателно. За това не би трябвало да има връщане на пчели след преместване. Плюс ниските температури.... Това лично мнение де.
    Премести един кошер за проба де и тогава напиши нов коментар за да видим какво ще напишеш?

  6. #46
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Премести един кошер за проба де и тогава напиши нов коментар за да видим какво ще напишеш?
    Ми аз ги местих, не само по хоризонтала ами и по вертикала / от ремаркето-на земята/. Ма нещат да излизат пущините. Студено им е. Па и не им се ака сигурно.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Здравейте колеги,
    Имаше дълъг период на студове, а го гледам затопляне към началото на другата седмица го дават до 13 С.
    Мисля да преместя кошерите си на 5 до 6 метра на страни, дали е удачно сега или има вероятност да прецакам кълбото.
    По книгите пише, че най-удачния момент за разместване на кошери на близки разстояния е началото на февруари преди голямото облитане?
    Благодаря предварително.

  8. #48
    Здравейте!
    Налага ми се да преместя 40 кошера на разстояние около 400-500м.Кога е най добре да се преместят?Мисля да го направя началото на март но като гледам прогнозите дават доста топло и хубаво време и ще има чести облитания и ми се струва че доста пчели ще се върнат на старото място.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Здравейте!
    Налага ми се да преместя 40 кошера на разстояние около 400-500м.Кога е най добре да се преместят?Мисля да го направя началото на март но като гледам прогнозите дават доста топло и хубаво време и ще има чести облитания и ми се струва че доста пчели ще се върнат на старото място.
    Доста е изписано за преместването на кошери т.е. кога, как и защо. Прочети!

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Доста е изписано за преместването на кошери т.е. кога, как и защо. Прочети!
    И да чете и да не чете си мисля, че за тази година е изпуснал момента.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •