Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    враца

    Зазимяване на кошери

    Понеже не махаме магазините зимата кошери ДБ12 и 10 между плодника и магазина слагахме до сега различни неща промазан плат шперплат поликарбонат но гледам по клипчета че слагат нещо като дебело фолио найлон прозрачно и се замислих от къде да се сдобия с него какво е по добре да се сложи става въпрос за 60бр кошери.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от zrsk Виж публикацията
    Понеже не махаме магазините зимата кошери ДБ12 и 10 между плодника и магазина слагахме до сега различни неща промазан плат шперплат поликарбонат но гледам по клипчета че слагат нещо като дебело фолио найлон прозрачно и се замислих от къде да се сдобия с него какво е по добре да се сложи става въпрос за 60бр кошери.
    Ползвам чували от захар,купувам ги чисто нови от окасето.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    кога слагате този плат /найлон/ как подхранвате,есента пролетта?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз знам,че подхранването при нормални условия става до края на лятото-20септември.Иначе се изрязва отвор при хранилката и така се подхранва.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз знам,че подхранването при нормални условия става до края на лятото-20септември.Иначе се изрязва отвор при хранилката и така се подхранва.
    Хе-хе, много си изостанал. В днешно време професионалистите хранят целогодишно. Ние с тебе сме си аматьори.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Хе-хе, много си изостанал. В днешно време професионалистите хранят целогодишно. Ние с тебе сме си аматьори.
    вие кога подхранвате,само когато магазина е отгоре ли?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Позна! Аз,например, като свърши пашата(след 2седмици) вадя меда и връщам магазините,като веднага започвам яко подхранване със захарен сироп.В началото на септември (01-05) свалям магазините под плодниците или там където не може ги отделям от подника с плат.....

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Позна! Аз,например, като свърши пашата(след 2седмици) вадя меда и връщам магазините,като веднага започвам яко подхранване със захарен сироп.В началото на септември (01-05) свалям магазините под плодниците или там където не може ги отделям от подника с плат.....
    Какви имаш в предвид под яко подхранване, колко захар на кошер? И всичкия ли мед който може вадиш? Другото което ме интересува е дали няма мухал в магазините като са до дъното. Питам те понеже и моя план за зазимяване е подобен и да пийна малко вода от извора

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Позна! Аз,например, като свърши пашата(след 2седмици) вадя меда и връщам магазините,като веднага започвам яко подхранване със захарен сироп.В началото на септември (01-05) свалям магазините под плодниците или там където не може ги отделям от подника с плат.....
    а но пролет как процедираш с плата ,не храниш ли през хранилката,пчелите как достигат до нея

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    а но пролет как процедираш с плата ,не храниш ли през хранилката,пчелите как достигат до нея
    Плата или найлона се слагат 2 или 3 см. ,от края на рамките да може да минават пчелите.А за мухала не се претеснявайте,пролетта си почистват всичките рамки,само да е силно семейство.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •