Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    враца

    Зазимяване на кошери

    Понеже не махаме магазините зимата кошери ДБ12 и 10 между плодника и магазина слагахме до сега различни неща промазан плат шперплат поликарбонат но гледам по клипчета че слагат нещо като дебело фолио найлон прозрачно и се замислих от къде да се сдобия с него какво е по добре да се сложи става въпрос за 60бр кошери.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от zrsk Виж публикацията
    Понеже не махаме магазините зимата кошери ДБ12 и 10 между плодника и магазина слагахме до сега различни неща промазан плат шперплат поликарбонат но гледам по клипчета че слагат нещо като дебело фолио найлон прозрачно и се замислих от къде да се сдобия с него какво е по добре да се сложи става въпрос за 60бр кошери.
    Ползвам чували от захар,купувам ги чисто нови от окасето.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    кога слагате този плат /найлон/ как подхранвате,есента пролетта?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз знам,че подхранването при нормални условия става до края на лятото-20септември.Иначе се изрязва отвор при хранилката и така се подхранва.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз знам,че подхранването при нормални условия става до края на лятото-20септември.Иначе се изрязва отвор при хранилката и така се подхранва.
    Хе-хе, много си изостанал. В днешно време професионалистите хранят целогодишно. Ние с тебе сме си аматьори.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Хе-хе, много си изостанал. В днешно време професионалистите хранят целогодишно. Ние с тебе сме си аматьори.
    вие кога подхранвате,само когато магазина е отгоре ли?

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.
    Ще си презимуват добре, ако са с достатъчно храна и пчели. Към средата на февруари, когато започнат да залагат повече пило, тогава ще ги стесниш.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.
    Семействата които не си стеснил, ще изпреварят другите. Успех!

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,не успях да стесня повечето семейства,а неотложно трябва да замина за два месеца,ще съм благодарен ако някой предположи какво мога да очаквам на пролет(първа зима ни е)...Изчетох темите,но така и не разбрах.Стесняването е задължително или препоръчително?Семействат са третирани и с достатъчно храна,някои с повече пчели,други с по малко,но с всички шансове да презимуват.

    Аз тази година реших да не стеснявам и да си зимуват на по 2,3,4 корпуса. Tim Ives ги зазимява на 3 ЛР корпуса или техния еквивалент в корпуси и на пролет тези семейства се развиват по-рано отколкото тези зазимени на 2 ЛР корпуса. Виж тези филмчета и резултатите, които постига ако искаш. https://www.youtube.com/user/liquidgold2009/videos
    Това е негова лекция, в която обяснява какво и защо прави. https://www.youtube.com/watch?v=hB6C1tuBetY

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •