Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21

Тема: Майки

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Моите са с маточници.Докато се излюпят, докато се оплодят, дали няма да ги изяде някоя птичка и няма да се върнат....Ако на другите са им по спешни давай на тях.Или ако нямаш възможност да ги изпратиш на голямо разстояние...Добре щеше да е да взема готови майки, ако не - здраве да е.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Леле немислих че ще има толкова много кандидати.За сега имам три майки но скоро ще имам повечко.Много съм объркан немога да реша на кого да пратя?
    Ми то да се натискаш за бракувана майка е все едно да използваш употребяван презерватив ама с това родното майкопроизводство съвсем сме го закъсали.
    Винаги може по-добре.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тука някои ги е срам да си поискат от безплатните майки и ..... гроздето кисело.Само дето някой не е нахокал колегата.Имам около 40 майки от 2013г.Със сигурност поне 35 от тях / може и повече/ ще дочакат 2016г.,когато ще ги сменя.Няма нужда да пиша ,че сега работят нормално ,а пчелите пълнят магазините.Пишейки ми стана интересно -всички ли си сменяте ежегодно майките.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тука някои ги е срам да си поискат от безплатните майки и ..... гроздето кисело.Само дето някой не е нахокал колегата.Имам около 40 майки от 2013г.Със сигурност поне 35 от тях / може и повече/ ще дочакат 2016г.,когато ще ги сменя.Няма нужда да пиша ,че сега работят нормално ,а пчелите пълнят магазините.Пишейки ми стана интересно -всички ли си сменяте ежегодно майките.
    Не всички, но тези които го правят не реват от "зимна смъртност", защото...не знаят какво е това.
    Working....

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Не всички, но тези които го правят не реват от "зимна смъртност", защото...не знаят какво е това.
    Не е за верване ,но на теб ще повервам.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    е.Пишейки ми стана интересно -всички ли си сменяте ежегодно майките.
    Аз ги сменям през година. Половината са ми 2014 другата 2015 и 1 брой от 2013 която е медалист по медосбор и сърце не ми дава да я убия.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз ги сменям през година. Половината са ми 2014 другата 2015 и 1 брой от 2013 която е медалист по медосбор и сърце не ми дава да я убия.

    И аз не пипам като нещата вървят добре.Имам майка на трета година,която си работи перфектно и изобщо не съм и помислял да я сменям.Догодина ще я сменя обаче при всички положения.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И аз не пипам като нещата вървят добре.Имам майка на трета година,която си работи перфектно и изобщо не съм и помислял да я сменям.Догодина ще я сменя обаче при всички положения.
    При мен към 10- 12% от майките ми са на три години, или поне такива бяха до преди около месец, но ги броя към средните и/или силни семейства и за това не съм ги пипал. За сметка на тях има няколко миналогодишни септемрийски "Мърши" от които четири си заминаха...като бяха заменени с произведени майки от тази година.
    Този пост е редактиран от zayo; 20.07.2015 в 20:41.
    Keep Walking...

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Чакам Петров да ми прати кординати да му изпратя две.Спрях се на него защото има две осиротели отвотки.
    Кажете как се пращат майките по еконт?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2013
    Мнения
    7
    Здравейте, ако тези майки са от 2014 год бих желала няколко за да са чужди на нашия пчелин.Надявам се , че няма опасна болест в пчелина Ви.Може да се обадите на телефон 0877680300. Ние също сменяме майките всяка година и за тази година вече сме го направили.Блаодаря

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •