Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 107
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Според мен по-силното семейство ще работи повече на пролет от по-слабото и тия две пити мед ще се избият двойно (мое мнение) Вие как мислите ?

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    :D месец март - рояци :D

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    Вече съм убеден, че времето на дървените кошери е изтекло още много отдавна. Направих експеримент с 3 семейства чийто сандъци изолирах отвсякъде с стиропор 3см. Ограничих им вентилацията на горна и долна прелка на 30% и при последния преглед установих, че в момента имам повече пчели отколкото когато заземявах кошерите. Консумацията на мед обаче е доста по-голяма - 50-60% повече. Но семействата са изключително силни и здрави. Насочвайте се към XPS кошерите колеги.. Климата стана нестабилен а това компенсира температурните разлики и резките им смени!
    Очарован съм и в момента си търся материал за да си правя изцяло XPS кошери!
    Един приятел направи изолация от фибран на половината си кошери и всички с фибрана му умряха а тези без фибрана нямаха никакви проблеми.
    За това за мене си знам никакъв стериопор по кошерите.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Висящ кошер ? Някой разбира ли за какво става става дума ? http://www.ebay.co.uk/itm/Treated-so...item51ba8b5ad7 Същото- http://www.ebay.co.uk/itm/Wildlife-W...item43c74f1f42

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Това е кошер за видовете пчели ,които не се грижата за поколението си ...те осигуряват всичко необходимо за развитието на личинката след излюпването и запечатват с кал ,смес от кал и восък ,стъготини и т.н.Това е , като къщичка за птички само ,че с пчели

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2013
    Мнения
    7
    колеги, някой да е запознат с кошера на симеон николов от русе.

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от simple Виж публикацията
    колеги, някой да е запознат с кошера на симеон николов от русе.
    В последните 3-4 броя във вестника на Котларски(Пчели) на дълго и на широко го обясняваха. Ето и една негова(на Симеон Николов) лекция пред шопите:


  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Много трудно изледах филма с лекцията на С.Н. Много хаотична и това криена на добивите! Прави лоша реклама. От лекцията по вече мис тава ясно, че системата на кошера е важна, в което съм убеден! Не ползвал захар и изкуствена храна уж, пък друго говори! Дано написаното във весника, да е хронологично.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik
    Кошерите на тази жена /Юлияна/ не са добри ,защото са правени палачорски и съответно и цената им е по-ниска.Рекламира във Фейсбук и като и посочат недостатъците на това което предлага,прави друга ргистрация и продължава да предлага кошери.Качеството им не е добро.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,
    Отивам в един склад за дървен м-л на околовръсното да пазарувам. Избирам, и шефа ме пита: Какво ще правя. Кошери. Онези момчета там купуват дъски за кошери. Отивам при тях и ги питам, къде ги правят. Отговарят, Костинброд. Само да не сте при въпросната г-жа. Там сме. Гледам какви дъски купуват, а те само че не капеше вода от тях. Казвам им защо ги вземате, много са мокри, кошерите ще се разсъхнат. А те, какъвто м-ла такива и кошерите.
    Не знам какво да се направи, виждал съм я в Плевен на изложението. Беше показала за мостра що годе читав кошер. В селото където са ми пчелите един колега си купи кошери от нея, и той е недоволен. Като поръчвал се разбрали какво да му направи, а като отишъл да ги вземе, нъц. Ама нали е платил, и си ги взел.

    Поздрави, Няма да си купя от там кошери, ако ще и "без пари" да са! Г. Георгиев

 

 
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •