Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 107
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Днеска засякох това до магазинз с декоративните рибки .Явно е на някой от служителите на магазина.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-51-50.png
Прегледи:      135
Размер:	1.10 MB
ID:	11478

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-52-24.png
Прегледи:      133
Размер:	1.34 MB
ID:	11479

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-52-52.png
Прегледи:      133
Размер:	941.1 KB
ID:	11480
    Този пост е редактиран от batipej4o; 27.07.2022 в 08:15.

  2. #82
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Днеска засякох това до магазинз с рибкитр .Явно е на някой от служителите.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-51-50.png
Прегледи:      135
Размер:	1.10 MB
ID:	11478

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-52-24.png
Прегледи:      133
Размер:	1.34 MB
ID:	11479

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-07-26 19-52-52.png
Прегледи:      133
Размер:	941.1 KB
ID:	11480
    Нещо се губи в превода. Кажи пак какво си засякъл!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Днеска засякох това до магазинз с рибкитр .Явно е на някой от служителите.
    ...
    Виждам , че англичаните са изостанали от модерните дърводелски практики у нас.Всички кошери са "на сглобка.Явно "видиите" и лепилото са много скъпи.А и прилетни дъски не слагат. Егати скръндзите.Ама са се прецакали с покривите.Вместо еднодневките от алуминиево фолио на нашите са се "набутали" с поцинкована вечна ламарина.Ама са избили от боята.Няма я.И в резултат не са "екологични". Нямат "еко" покритие. Ингилизка им работа.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Виждам , че англичаните са изостанали от модерните дърводелски практики у нас.Всички кошери са "на сглобка.Явно "видиите" и лепилото са много скъпи.А и прилетни дъски не слагат. Егати скръндзите.Ама са се прецакали с покривите.Вместо еднодневките от алуминиево фолио на нашите са се "набутали" с поцинкована вечна ламарина.Ама са избили от боята.Няма я.И в резултат не са "екологични". Нямат "еко" покритие. Ингилизка им работа.
    Зуни, аз тая зъбната сглобка дето се вижда на един плодник и два капака, особено пък ако е "лястовича опашка", много си я тача, но трудно можеш да намериш някой да ти я направи. Знам че се лепи и като се бодне по някой пирон или винт тук там и е вечна. Инак за екото - еко са си от всякъде. Какво по еко от това, когато дървото няма никаква обработка? Ползваш, гние, сменяш. Само да е евтино, че ако са с цените дето ни налазиха напоследък, си е грехота така да се държат съндъците. Гледам напоследък искат по 30-35 лв за 12р. магазин. То сигурно и материала е поскъпнал, ама за 2 метра дъска нарязана на четири парчета, 2-4 фалца и 8 винта ми идва малко прекалено...

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Е тя тая сглобка лястовича опашка супер, ама ча пък толкова и от нея няма нужда. Имам сандъци от топола 25-30 мм /снимки някъде из форума/, прави ги комшията на село преди двайсетина години, страниците не нутвани само лепени, сглобка двоен фалц, лепени ковани с ръждиви пирони накръст, не са стояли без пчела, не са прибирани под покрив и не са мръднали почти. Също цинк отгоре /стар материал/ има едноскатни, има двускатни но всичко е със стрехи. само дето ги боядисвам и сменям сенници и прилетните през някоя и друга петилетка.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте .Да попитам практикантите.Колко мм, е допустимо да са тънки магазините ? И колко най дебели в мм . е практично да са дебели страниците на плодниците ? Тополата добър материал ли е за кошери или само в краен случай ? Правилно ли е да се каже че на чамова дъска 1 см отговаря топола 1.5 см. ?

    П.П. - В превода се губи това че в УК средната годишна температура е 10 градуса .

  7. #87
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    В Обединеното Кралство съм виждал само с дебелина около 25 мм Лангстрот-Руд. От Гърнзи,Джърси и Сарк та чак до Хебридите . Само в Шетлънд не съм имал време да проверя нагледно /око да види , ръка да пипне /. А средната температура според мен последните 7-8 години е 15 С . Лични впечатления , базирани на опит и анализи .

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от The Chef Виж публикацията
    В Обединеното Кралство съм виждал само с дебелина около 25 мм Лангстрот-Руд. От Гърнзи,Джърси и Сарк та чак до Хебридите . Само в Шетлънд не съм имал време да проверя нагледно /око да види , ръка да пипне /. А средната температура според мен последните 7-8 години е 15 С . Лични впечатления , базирани на опит и анализи .
    Забравих да напиша че въпросът ми е за БГ.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    БатиПейчо, колко допустими тънки магазини - зависи от майстора. На пчелите им пречи дотолкова доколко да могат да си регулират микроклимата вътре, средноденонощния. Иначе ако ги направиш достатъчно здрави, може и от един сантим шперплат. Но 25 мм е класика и стандарт по БДС - лр. За мах дебели - първите ми бяха дванайсетаци на около 4 санта - правено да изкара половин век или цял.
    За тополата - повечето мнения са че за кошери е боклук. Също бях на подобно мнение преди мноого вече години, но ми падна материал без пари - талпи на метър и нещо, прекарах ги през сушилня и после ги наредих на тавана. комшията, макар и любител дърводелец и пчелар им разбира много, там обръщане и т.н. и като ги направи - ей го на - 20 години и още много ше изкарат. Но покривчетата ми са със стрехи, мисля че е важно.
    Друг хубав материал за сандъци е червена върба, има го тук таме в изобилие.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Надстройките ги правя 1см.При проверка не ги свалям.Свободно се поставя рамка за дообиране,голяма питка...и каквото се сетиш ...
    Ако страничните дъски на магазина са 1см,събира+1 рамка..

 

 
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •