Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 107
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Плана планина
    Привет колеги,
    Имам желание и мястото, Плана планина, и търся надежден производител на алпийски кошери.
    Мисля да започна с 5, за да не сгреша с много
    Ако някои може да даде съвет, ще съм благодарен!
    Успех на всички през годината!

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2016
    Мнения
    2
    Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Pinpinela Виж публикацията
    Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !
    Добре дошла във форума! Първо провери да не си алергична към пчелната отрова и тогава действай.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Желен общ. Своге
    Всеки опитен пчелар, ще те посъветва да започнеш поне с 2 бр кошери. Ако се случи нещо с единят докато се обучаваш, да можеш да го възстановиш като евентуално направиш отводка от другият. Успех!

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Pinpinela Виж публикацията
    Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !
    Започнете с 4-5 кошера. Така ще имате по-добра възможност да наблюдавате семействта, да сравнявате поведението им и да управлявате тяхното развитие (разформироване, изравняване, засилване). По-лесно ще зазимите силни семейства, които да презимуват успешно. Ако пък стане фал през зимата, ще можете по-лесно да компенсирате загубата напролет. Мислете и за инвентар - пушилка, кошери, рамки, основи, преносно сандъче и изградени пити. Писано е доста във форума - четете, водете си записки и питайте.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Pinpinela Виж публикацията
    Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !
    Както са те посъветвали колегите 1един кошер -за никъде.3-4-5 максимум като начало за любител .Росоман е полупланинско около 700-750 м.нм.в. и е по скоро към веригата Вискяр планина ,пашата ще ти е предимно горско-ливадна,има доста акация а реката дава влага лятото на ливадите около нея ,горе долу прилични добиви ароматен букет.Успех.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от bastet Виж публикацията
    Кошерите на тази жена /Юлияна/ не са добри ,защото са правени палачорски и съответно и цената им е по-ниска.Рекламира във Фейсбук и като и посочат недостатъците на това което предлага,прави друга ргистрация и продължава да предлага кошери.Качеството им не е добро.
    Пич, като не ти харесва качеството- просто не купувай..
    За мен са идеални и съотношението качество-цена е екстра.
    Имам наблюдения за ЛР закупени преди 12г. от Юлияна Радулова и са още в употреба.
    п.п. като цена са екстра..,
    лошото е когато се изхвърлиш с куп пари за хубави кошери и разчиташ, че си купил качествени и още на първата зима са се напукали като на Индиянец петата..имам и такива, но не искам да посочвам производители.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Пич, като не ти харесва качеството- просто не купувай..
    За мен са идеални и съотношението качество-цена е екстра.
    Имам наблюдения за ЛР закупени преди 12г. от Юлияна Радулова и са още в употреба.
    п.п. като цена са екстра..,
    лошото е когато се изхвърлиш с куп пари за хубави кошери и разчиташ, че си купил качествени и още на първата зима са се напукали като на Индиянец петата..имам и такива, но не искам да посочвам производители.
    Напротив колега трябва да им казваме имената за да се научат,все пак пари даваме като си видят имената във форума и никой не мине за поръчки ще се научат да работят качествено.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2016
    Мнения
    2
    здравейте отново ! реших да послушам съветите и ще си взема 3 кошера. с инвентар вече се сдобих, дядо ми гледаше пчели и от него бяха останали доста неща. само една центрофуга остана да я докарам от троян , но за нея има време ще изчакам малко по дъждовните дни другата седмица и отивам за пчеличките ! дано всичко да е наред

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Pinpinela Виж публикацията
    здравейте отново ! реших да послушам съветите и ще си взема 3 кошера. с инвентар вече се сдобих, дядо ми гледаше пчели и от него бяха останали доста неща. само една центрофуга остана да я докарам от троян , но за нея има време ще изчакам малко по дъждовните дни другата седмица и отивам за пчеличките ! дано всичко да е наред
    Има тънки моменти , но сама ще стигнеш до тях .
    Успех в начинанието .

 

 
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •