Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516
Резултати от 151 до 153 от общо 153
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    То обединението добре стана, ама Дамянич докат си пие ракията и да фаща метлата щото няма да му гласуваме бонуси за Нова година.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #152
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    обединихa добре но защо ме изместиха в Продава еднократно ми не е ясно само 1 кошер ли имам за продаване какво ли

  3. #153
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има си правила за публикуване на обяви в раздел ПРОДАВА ДЪЛГОСРОЧНО. Когато те не се спазват, обявата се мести в отдел ПРОДАВА ЕДНОКРАТНО.

    Твоята тема от обява за продажба се превърна в една лошо подредена галерия - хаос от стотици снимки, без почти никаква търговска информация, свързана с тях. Не ми стана ясно снимки ли продаваш или кошери. Колко са ти моделите, имат ли имена, имат ли цена и т.н. Как да си заяви човек от тебе? Поне да беше номерирал моделите или снимките, за да може евентуалния купувач да посочи кой номер го интересува. Къде е другата търговска информация, свързана с всеки един модел?

    1. Кой е производителя или търговеца - име на фирма и/или име на човек
    2. Информация за контакт - телефон, факс, мейл и т.н.
    3. Информация за самото изделие и за неговите параметри
    4. Информация за разфасовката и опаковката - колко бройки са в една кутия, колко кутии са в един кашон, колко кашона са в един палет, колко палета в един ТИР и т.н.
    5. Информация за произвежданите количества - ежедневни, седмични, месечни, годишни и т.н.
    6. Информация за предлаганите количества в единична сделка - минимални, максимални и т.н.
    7. Информация за цената на изделията, както и таблица с отстъки при закупуване на по-големи количества
    8. Информация за начините на плащане (аванс, предплащане, плащане при доставка и т.н.)
    9. Информация за методите на плащане - в брой, по банков път и т.н.
    10.Информация дали се издават фактури (да или не) както и дали тези фактури са данъчни (с възможност за връщане на ДДС) или опростени.
    11.Информация за начините на доставка - напр. с кои куриери се работи или пък доставка на място със собствен транспорт.
    12.Информация за цената на транспорта (куриери или собствен)
    13.Информация за сроковете на производство и/или доставка, поддържат ли се налични количества на склад и колко.
    14.Информация за това дали изделието има гаранция и колко е дълъг гаранционния период.
    15.Информация уважават ли се рекламации и как се процедира при появата на рекламация.

    След като искаш да продаваш асортимент от 100 различни модела, дай някакво име на всеки един модел или поне някакъв сериен номер. След това дай списък с комплектацията на всеки модел. Дай цената на всеки модел и информация поне по половината горни точки. Докато не го направиш това, твоето не е обява за продажба, а поредната тема за чесане на езиците на тема кошери. Темата ти прилича повече на хвалби колко си добър дърводелец, но не става ясно имаш ли готов модел за продажба или само тестови бета версии, направени в един екземпляр и изоставени поради конструктивни недомислици.

    Сентенции от типа "Аз съм добър дърводелец и мога да ви направя всичко" не са обява за продажба, защото това може да го каже всеки един втори пчелар. За да продаваш нещо, трябва да имаш УТВЪРДЕН МОДЕЛ с точни и ясни параметри, размери и дори документация. Целта е да можеш да гарантираш ПОВТОРЯЕМОСТ при производството след това на хиляди бройки. Ти демонстрираш точно обратното - едва ли не нямаш два еднакви кошера.

    Та първо си изясни каква е твоята НОМЕНКЛАТУРА от ИЗДЕЛИЯ и след това си изясни търговските им параметри. Хаоса от снимки го превърни в КОНКРЕТНИ МОДЕЛИ с конкретно име или номер. Уточни каква е комплектацията на всеки модел и всичко останало, написано по-горе. Буквално при толкова много модели трябва да си разработиш КАТАЛОГ на изделията с търговска информация за всяко едно от тях. И когато всичко това е направено, чак тогава публикувай една истинска обява със суха и точна информация.

 

 
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •