Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 144

Тема: ПОИЛКИ

  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    10.04.2013
    Мнения
    5
    Какво има в предвид, ако е нещо неприятно казвайте да взимам мерки, че тъкмо се кефиш как пчелите приеха поилката.

  2. #32
    Въпроса е в това, че ако наблизо няма друг водоизточник, на твоята поилка ще идват и пчели от други пчелини. И ако сред тях има заразно болни, поилката е идеално място за предаване и разпространение на тези болести.

    Представи си, как грипав човек киха в пълен трамвай. wink;

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Същото ще се случи и ако махне поилката, защото те все от някъде ще пият вода и това място няма да е супер секретно за "чуждите" пчели.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    10.04.2013
    Мнения
    5
    Колеги, Благодаря Ви за информацията. Всъщност до моя пчелин има един по-малък на разстояние от 200 -300 метра. Надявам се обаче да няма проблем, щото другият пчелин е отпеди моя а и в района има доста водоизточници. Аз направих поилката, защото първо искам да облекча работата на пчеличките и второ не ме затруднява да я подържам. Дано да им е полезна.

  5. #35
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Същото ще се случи и ако махне поилката, защото те все от някъде ще пият вода и това място няма да е супер секретно за "чуждите" пчели.
    Възможно е. Ама поне няма сам да го е предизвикал.

    Поилката е много полезно нещо. Особено ако няма други водоизточници в близост. Важното е да се подържца чиста.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.

    Стъклото лесно се подържа чисто. Водата не се губи с непрекъснато капане.Общо взето чиста и топла от слънцето вода.При необходимост броя шишета може да се увеличи .В различните шишета може водата да е подсолена или чиста.Може да се ползва и три литров буркан по същата схема.Направеното не е идеално , но работи.Основното е чистотата.(В момента в шишетата има подсолена вода. За прясната, реката е на 50 метра.)
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от зуница

    Стъклото лесно се подържа чисто. Водата не се губи с непрекъснато капане.Общо взето чиста и топла от слънцето вода.При необходимост броя шишета може да се увеличи .В различните шишета може водата да е подсолена или чиста.Може да се ползва и три литров буркан по същата схема.Направеното не е идеално , но работи.Основното е чистотата.(В момента в шишетата има подсолена вода. За прясната, реката е на 50 метра.)
    А как изтича водата, капачката ли е пробита? И за колко време долу горе стига?

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Да капачката е пробита и под дупката е вдлъбнато за да минава водата.Шишетата не са плътно стегнати, а толкова че да не падат, за да влиза въздух.
    А капачките са заковани с по три пирона за дъската.При желание дъската се сваля при пълнене с вода и после се обръща(червената връзка).Аз обръщам бързо шишетата от мързел.При сегашните температури водата стига за около седмица.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2013
    Мнения
    35

    Red face Ето една идея и от мен : ))

    Ето една идея и от мен : ))
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_1743.jpg‎   IMG_1741.jpg‎   IMG_1744.jpg‎   IMG_1739.jpg‎   IMG_1740.jpg‎  


  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Същата и аз си бях направил, но така с туби не става, трябва да се пълнят много често.
    Ако е на чешмата и я оставиш да капе става иначе трябва да си постоянно там или някакъв много голям съд.
    Така стой в стаята, но минах на варианта с кофи от 20л направени като поилка за пилета и съм доволен.

 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •