Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 144

Тема: ПОИЛКИ

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    поилки

    Аз за подвижно ползвам едни корита- големи /има ги по левчетата-3-4 лв. струват/. Само,че е хубаво да са на маса, за да не пият и диви живитни. Освен тях ползвам един 100 - литров бидон. Отгоре на бидона и коритата слагам един много рехав стиропор, през който се просмуква и водата. Стои като накиснат. Така избягвам давенето на пчели. През 4-5 дни изпразвам съдовете и измивам, че от слънцето и жегата хващат зеленило.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607


    Реката е на сто метра и от пчелина и се отказах от нея.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Това са моите поилки в които водата не изтича и не се губи само се сменява през 5 дни да не зеленясва.Поплавака е от стериопор изрезан като решетка под наклон, дебел 1см.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    http://www.youtube.com/watch?v=QSj0J...ature=youtu.be

    А това е моята поилка. След няколко варианта тази даде най-добър резултат. Събира около 50-60 литра. Ще трябва да и сложа само една дървена решетка, за да се събират повече пчели, че сега се чудят къде да кацат. До пчелина има две реки. Едната е в близост на около 150 м, а другата е по-далеч на 2 км.

  5. #15
    Колега то като блато тази поилка. По добре вземи си една туба или малко бидонче сложи му едно кранче и леко го развии да капе по малко на някой дъска и накрая да се отича в някои легенче или друг съд в него напускай нещо за кацане и си готов аз така направих
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Схемата за поилка в земята съм я виждал някъде в пчеларските вестници преди години. Найлона трябва да е черен и идеята е че рано напролет все пак се получава някакво затопляне от слънцето и земята. Разбира се и изпълнението трябва да е малко по-старателно. Една година я бях направил, имаше ефект, но повече не съм правил такава, предпочитам варианта с капеща водица отнякъде.

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от zayo
    http://www.youtube.com/watch?v=QSj0JWOv-Bs&feature=youtu.be

    А това е моята поилка. След няколко варианта тази даде най-добър резултат. Събира около 50-60 литра. Ще трябва да и сложа само една дървена решетка, за да се събират повече пчели, че сега се чудят къде да кацат. До пчелина има две реки. Едната е в близост на около 150 м, а другата е по-далеч на 2 км.
    Страхотен развъдник за комари си сътворил.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Хах, преди време един опитен пчелар на село ми викаше - Има ли комари ще има и мед ! Общо взето май е прав.
    Юри, и ти си прав, разбира се. Тия поилки са само за пролетно ползване, то така си пишеше и във вестника, мисля.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    След като са на подвижно пчеларство,защо ти е вода?Нали ги местиш от паша на паша?Аз по поилката разбирам,кога наистина влачат здраво-от пчелин с над 100 семейства можеш да ги преброиш на водата по време на паша.То като е лошо времето да не могат да събират,толкова и на вода ще ходят.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Не знам защо не ви харесва! На пчелите им хареса, а значи и на мен. Мисля, че ефективността е преди всичко, а за да я оставя значи наистина върши работа. Преди нея пробвах по други два начина включително и от бидон по наклонена дъска с летвички, но не им обръщаха почти никакво внимание. Най-много да се завърти някоя заблудена пчела.Не знам точно защо не се получи. Сега е нещо различно, особено след като поставих отгоре и летвички сковани на решетка с което им осигурих повече място за кацане. На моменти се събират толкова пчели, че се чува голямо жужене.

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •