Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 144

Тема: ПОИЛКИ

  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    По колко грама сол слагате на литър вода?

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    1.5-2гр.,това е на база количество вкарана вода в кошера,спрямо брой пчели в семейството.Та грамажа е среден за целогодишна консумация на вода.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #113
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    8
    Да споделя и за моята поилка,като събото-неделен пчелар.100л бидон с кранче,капещо върху оребрена дъска,долния край на която опира в пластмасово корито с едър пясък.В бидона съм монтирал поплавък от тоалетно казанче и съм го свързал към външна чешма.След като бидона се напълни,поплавъка спира водата и колкото вода изкапе през крана, се допълва до заданеното ниво чрез поплавъка.Обикновено допълването става също с капене от поплавъка и водомера не го усеща.Предимството е ,че при спиране на водата,винаги има 70-80л вода запас.След напълване на бидона крана от към чешмата го намалявам до минимум,за да се избегнат неприятности с наводняване на двора при повреда в дните когато отсъствам.

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Имам възможност да използвам за поилка, както чешмяна вода, така и вода от хидрофор теглена от 20 метра под земята.
    Коя вода е по-полезна за пчелите?

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Имам възможност да използвам за поилка, както чешмяна вода, така и вода от хидрофор теглена от 20 метра под земята.
    Коя вода е по-полезна за пчелите?
    Като гледам къде си водата в чешмите е софийска - от язовир Искър. Преди да стигне до чешмата минава през пречистване и обеззаразяване с хлор и флуор. Което си е жива химия и отрова. Аз бих ползвал тази от хидрофора.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    11
    Сложих на две ранни отводки поилка на 2 метра от кошера.5 литрова туба с поилка от тези жълтите които се завиват на тубата и се обръщат.В поилката слагам топчета лимки.1гр.сол на литър вода.Днес отидох към 18 часа и гледам поилката черна от пчели.Комшийските бяха дошли на водопой заради солта.Прелките са стеснени на 3см. обаче пак се мъчеха да влязот.Охраната излиза лупа тупа и ги изхвърля.Взех пойлката и я занесох на 10 метра от кошерите.На мястото на поилката останаха много пчели, които от време на време се опитваха да влязат в кошера.Взех една метла и им направих вятър няколко пъти за да се откажат да се въртят на това място.Стесних прелките, като оставих растояние за по 1 пчела.Пак малко с метлата и нещата се прекратиха.Поилката която преместих отново беше натрупана с пчели.Постоях докато започне да се стъмва нямаше проблеми.След това ги подхраних, затова бях отишъл.Мисля да слягам вода без сол.

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    А не е ли по-добре бучка каменна сол на сухо до поилката?

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    А не е ли по-добре бучка каменна сол на сухо до поилката?
    Или пък във водата на една от поилките?

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Един вариант на поилка
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри SL373593.jpg‎  

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Това синьото найлон ли е?

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •