Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Продавам оплодни сандъчета

    Продавам оплодни сандъчета - собствено производство. Сандъчетата са почти нови - стояли са на полето само 3 месеца, като в част от тях въобще не са отглеждани пчелни майки, защото миналата година беше много лоша и така и не успях да заселя с пчели всички сандъчета (около 400 броя). Тази година преминах на нова технология, така че този тип сандъчета вече са ми излишни.

    Самото сандъче е двойно (за едновременно отглеждане на 2 майки). Вътре в него има място общо за 3 малки пити с размер 1/3 магазинна пита и за една вътрешна хранилка за суха храна. Трите рамки са така конструирани, щото да могат да се стягат една с друга и новополучената тройна пита да отговаря по размери на стандартна фарарова (магазинна) пита. Това позволява зимно време рамките да зимуват във фарарови кошери, а пролетта да се вадят от тях заедно с пилото и пчелите и да се заселват самите оплодни сандъчета.

    Сандъчетата са направени от дърво, като ръбовете са подсилени против разсъхване с алуминиеви профили. Също така през центъра на сандъчето има и метална шпилка, която държи здраво страничните стени една за друга. Капака на двойното сандъче е общ, но има отделни вътрешни капаци от разпенено PVC за всяко едно отделение. Целта е да не се смесват пчелите при отваряне на основния капак. Външно сандъчетата са боядисани с различни цветове и шарки с цел по-лесното разпознаване от връщащите се майки. Върху боята има нанесен слой от прозрачен лак.

    На дъното на сандъчетата за проветрение има направен голям отвор с хромникелова мрежа.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето малко снимки:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00846.JPG
Прегледи:      975
Размер:	376.3 KB
ID:	4614

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00849.JPG
Прегледи:      959
Размер:	444.4 KB
ID:	4615

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00850.JPG
Прегледи:      953
Размер:	473.0 KB
ID:	4616

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00854.JPG
Прегледи:      953
Размер:	405.5 KB
ID:	4617

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето още снимки:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00856.JPG
Прегледи:      982
Размер:	484.2 KB
ID:	4618

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00857.JPG
Прегледи:      969
Размер:	317.0 KB
ID:	4619

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00859.JPG
Прегледи:      966
Размер:	329.8 KB
ID:	4620

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Рамките изглеждат малко позацапани, но това е защото са минавали през парната восъкотопилка. Взех им восъка, за да си нямам разправии с восъчни молци. Иначе восъчна основа се слага много лесно. На долната и на горната летва на рамките има канал, в който восъчната основа леко се сгъва и след това се подпъхва. За да не мърда нейния център, слагам по една капка разтопен восък. Обтелване не се прави - няма нужда от него. Рамката става достатъчно здрава, дори съм въртял на центрофуга такива рамки.

    Като цяло комплектацията на едно двойно сандъче е следната:

    1. Двойно дървено сандъче за по 3 рамки и 1 хранилка във всяко едно отделение
    2. Рамки - 6 бр.
    3. Вътрешни хранилки във форма на 4-та рамка - 2 бр.
    4. Вътрешни капаци от разпенено PVC - 2 бр.
    5. Общ дървен капак, покрит с алуминиева плака, ламинирана с PVC - 1 бр.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Себестойността на едно оплодно сандъче по калкулация е 24 лева. Една рамка струва 60 стотинки, а хранилката - 80 стотинки. Общата ми себестойност е 26.60 лв. Ако трябваше да ги продавам като нови, цената щеше да е 30.00 лева.

    Като сандъчета втора ръка, но в перфектно състояние, ги продавам по цена 20.00 лв.

    За количества над 50 бр. - 5% отстъпка.
    За количества над 100 бр. - 10% отстъпка.
    За цялото количество (около 400 бр.) - 15% отстъпка.

    Изпращам по куриер за сметка на клиента.

    За заявки ми пишете на ЛС.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    Г-н Матеев днес получих оплодните сандъчета .Много Ви благодаря.Така като ги гледам са ползвани само веднъж и са много запазени

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Казваш, че си преминал към друга технология за отглеждане на майки. Интересно ми е каква?

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    г-н матеев с риск да ме "отсвирите" бих искал да си закупя 2 /ДВА/ броя от вашите оплодни сандъчета тел. 0887795443

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от юлката Виж публикацията
    г-н матеев с риск да ме "отсвирите" бих искал да си закупя 2 /ДВА/ броя от вашите оплодни сандъчета тел. 0887795443
    то и аз да си купя ама като никой не казва по подробно как се борави с това съндъче и какво е важно при него

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    то и аз да си купя ама като никой не казва по подробно как се борави с това съндъче и какво е важно при него
    Абе ей, видях, че си ми писал на скайпа, но сега не ми се обяснява. Ще ти опиша метода обширно.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •