Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Продавам оплодни сандъчета

    Продавам оплодни сандъчета - собствено производство. Сандъчетата са почти нови - стояли са на полето само 3 месеца, като в част от тях въобще не са отглеждани пчелни майки, защото миналата година беше много лоша и така и не успях да заселя с пчели всички сандъчета (около 400 броя). Тази година преминах на нова технология, така че този тип сандъчета вече са ми излишни.

    Самото сандъче е двойно (за едновременно отглеждане на 2 майки). Вътре в него има място общо за 3 малки пити с размер 1/3 магазинна пита и за една вътрешна хранилка за суха храна. Трите рамки са така конструирани, щото да могат да се стягат една с друга и новополучената тройна пита да отговаря по размери на стандартна фарарова (магазинна) пита. Това позволява зимно време рамките да зимуват във фарарови кошери, а пролетта да се вадят от тях заедно с пилото и пчелите и да се заселват самите оплодни сандъчета.

    Сандъчетата са направени от дърво, като ръбовете са подсилени против разсъхване с алуминиеви профили. Също така през центъра на сандъчето има и метална шпилка, която държи здраво страничните стени една за друга. Капака на двойното сандъче е общ, но има отделни вътрешни капаци от разпенено PVC за всяко едно отделение. Целта е да не се смесват пчелите при отваряне на основния капак. Външно сандъчетата са боядисани с различни цветове и шарки с цел по-лесното разпознаване от връщащите се майки. Върху боята има нанесен слой от прозрачен лак.

    На дъното на сандъчетата за проветрение има направен голям отвор с хромникелова мрежа.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето малко снимки:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00846.JPG
Прегледи:      975
Размер:	376.3 KB
ID:	4614

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00849.JPG
Прегледи:      959
Размер:	444.4 KB
ID:	4615

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00850.JPG
Прегледи:      953
Размер:	473.0 KB
ID:	4616

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00854.JPG
Прегледи:      953
Размер:	405.5 KB
ID:	4617

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето още снимки:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00856.JPG
Прегледи:      982
Размер:	484.2 KB
ID:	4618

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00857.JPG
Прегледи:      969
Размер:	317.0 KB
ID:	4619

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC00859.JPG
Прегледи:      966
Размер:	329.8 KB
ID:	4620

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Рамките изглеждат малко позацапани, но това е защото са минавали през парната восъкотопилка. Взех им восъка, за да си нямам разправии с восъчни молци. Иначе восъчна основа се слага много лесно. На долната и на горната летва на рамките има канал, в който восъчната основа леко се сгъва и след това се подпъхва. За да не мърда нейния център, слагам по една капка разтопен восък. Обтелване не се прави - няма нужда от него. Рамката става достатъчно здрава, дори съм въртял на центрофуга такива рамки.

    Като цяло комплектацията на едно двойно сандъче е следната:

    1. Двойно дървено сандъче за по 3 рамки и 1 хранилка във всяко едно отделение
    2. Рамки - 6 бр.
    3. Вътрешни хранилки във форма на 4-та рамка - 2 бр.
    4. Вътрешни капаци от разпенено PVC - 2 бр.
    5. Общ дървен капак, покрит с алуминиева плака, ламинирана с PVC - 1 бр.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Себестойността на едно оплодно сандъче по калкулация е 24 лева. Една рамка струва 60 стотинки, а хранилката - 80 стотинки. Общата ми себестойност е 26.60 лв. Ако трябваше да ги продавам като нови, цената щеше да е 30.00 лева.

    Като сандъчета втора ръка, но в перфектно състояние, ги продавам по цена 20.00 лв.

    За количества над 50 бр. - 5% отстъпка.
    За количества над 100 бр. - 10% отстъпка.
    За цялото количество (около 400 бр.) - 15% отстъпка.

    Изпращам по куриер за сметка на клиента.

    За заявки ми пишете на ЛС.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    г-н матеев с риск да ме "отсвирите" бих искал да си закупя 2 /ДВА/ броя от вашите оплодни сандъчета тел. 0887795443

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от юлката Виж публикацията
    г-н матеев с риск да ме "отсвирите" бих искал да си закупя 2 /ДВА/ броя от вашите оплодни сандъчета тел. 0887795443
    то и аз да си купя ама като никой не казва по подробно как се борави с това съндъче и какво е важно при него

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    то и аз да си купя ама като никой не казва по подробно как се борави с това съндъче и какво е важно при него
    Абе ей, видях, че си ми писал на скайпа, но сега не ми се обяснява. Ще ти опиша метода обширно.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Абе ей, видях, че си ми писал на скайпа, но сега не ми се обяснява. Ще ти опиша метода обширно.
    гледам много дупки

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    гледам много дупки
    Те са за да могат малките пчелички да гледат през тях външния свят. Абе чакай да те питам - ти носиш ли на майтап?

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •