Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 95
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ......Лично аз не бих повярвал на "оня рошавия", че E=mc² ако още в началото беше започнал с нещо от рода на .... "Земята е плоска". По същия начин, мен ме изгубихте още с "пророчеството" на Св. Йоан Богослов в началото.
    Аз лично не бих бил толкова уверен в твърденията си, ако не съм проучил предварително въпроса. Ето ти два линка от интернет, които цитират на български език същото пророчество на Йоан Богослов. Не ми се търси, иначе ще ти намеря още много линкове, включая и на английски език.

    http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=5&b=300
    http://indigota.com/index.php?topic=6376.30

    Иначе ето го пророчеството, ако някой друг иска да се поразтърси из интернет:

    Преди края на света първо ще изчезнат пчелите, а после жертва на апокалипсиса ще стане и самото човечество.
    Пророчество на Йоан Богослов

  2. #42
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз лично не бих бил толкова уверен в твърденията си, ако не съм проучил предварително въпроса. Ето ти два линка от интернет, които цитират на български език същото пророчество на Йоан Богослов. Не ми се търси, иначе ще ти намеря още много линкове, включая и на английски език.

    Actually, I DID.
    Въпреки, че съм чел и двете въпросни книги, реших да проверя къде точно е написано това пророчество (минаха повече от 10 години от тогава и паметта ми ми изневерява) - ЕМИ, НЕ УСПЯХ. За края на света в Новия Завет пише, че звездите ще започнат да гаснат и Луната ще спре да дава светлината си, но... за пчели - НИЩО.
    Единствения друг вариант е това пророчество да не е записано в Новия Завет, а да се е предавало през вековете като Свещено Предание. НО в този случай протестантите и англиканите не би трябвало да са наясно за съществуването му ВЪОБЩЕ, а при католиците то да е било отдавна забравено. Но дори и така, аз ( или някой от френдовете) пак трябваше поне да съм чувал за такова ( нещо като хоби ми е).

    Между другото, правилно е да се нарича Свети Йоан Богослов. Знам че има хора, които още не вярват в Бог, светии, демони и т.н. В този случай е добре те да го назовават със светските му имена ( лично име и фамилия), в противен случай си противоречат сами на себе си.


    Аз също мога да намеря страшно много текстове, където е записано че Земята е плоска! За съжаление, обаче първоизточника в който е записано това пророчество - нещо ми убягва. Но след като вие сте си позволили да го използвате, предполагам отдавна сте наясно къде точно се намира то (можеше да запишете поне от къде е от къде е взет текста/позоваването за да могат такива хора като мен да не се лутат да го търсят)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Какво сте се вторачили в това има ли го или не пророчеството? Да не би в свитата на пророците да е имало на щат и щабен писар? Така или иначе не му е там мястото в един официален документ.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    за триене, моля

  5. #45
    Дали не избързвате малко с края на света?

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2013
    Мнения
    3

    "Цитата"

    Не искам да разводнявам темата, но тъй като по образование и призвание съм богослов... мога със сигурност да потвърдя това което каза колегата Скутелар че от петте канонични книги на св. Йоан в Нов Завет няма нищо казано за пчелите?!?!

    Накратко казано Апокалипсиса(Откровението) на св. Йоан говори действително за края на света(светска и греховна система на управление на земята) и установяване на праведното царство Божие на планетата земя, това което в популярната култура хората наричат "второто пришествие". Това според свещените Писанията скоро ще се случи за радостта на всички Божии слуги и нещастие на слугите на злото и греха, но със сигурност това няма никаква връзка с пчелите и тяхното изчезване!!!

    Моето скромно предложение е този "цитат" да бъде премахнат с цел текста да стане "сериозен". И ако наистина се търси цитат от Свещеното Писание което е чудесна идея да се подбере текст който говори за отговорността и опазване на Божиите творения което включва и пчелите.

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Аз като член на КБП също искам да изкажа мнение по спора. До някаде Scutellator е прав и е хубаво, че отстоява позиция. Ще дам себе си за пример. Мястото на кето пчеларствам е законно от 10 години от тогава съм си направил всички регистрации на пчелина където е трябвало, а поне от още 10 на това място е пчеларствал баща ми. И така изградхме пчелин с над 150 кошера и осъзнавам, че са много и с търся място за още пчелини където да няма пчелини в близост поне 1500метра. Но от скоро в съседен двор се настани дребен пчелар с 4-5 и всяка година ги увеличава та вече са към 15-20 и то не само в този двор. Както и да е този го търпя. Да ама от тази година друг докара 30 -40 в друг двор, на 200 метра от мен. После друг се домъкна с платформи с още 30-40 с надеждата да събере нещо от оголената липва горичка която само поддържаше пашата. Та какво става трима на един. Значи аз осъзнавам че мойте кошари са много за този район и си търся ново място за да си увелича добивите, понеже само с това се занимавам и прехранвам четиричленно смейство, а тия тримата не им пука за другите пчелари. На тях това не им е основната дейност и каквото капне капне, пък ако има и субсидии малиии... Затова тук е прав и Матеев това иска мнозинството - субсидии. И ако искаме поне някаде да успеем то трябва да се вслушаме в мнозинството. Да не ми харесва много замоя район примерно ще трябва да деля субсидия за опрашване с тия мойте трима колеги, но ако кажа аз ЕДИНИЯ пръв забих кошер в тоз район вие ТРИМАТА си РАЗКАРАЙТЕ кошерите от тук те ще ме СМАЧКАТ. Това е положението в Бългрия едни се опитват да създадат нещо, а повекото не им пука и каквото капне капне не им трябва съвест. За сега ще слушаме мнозинството пък може скоро и нашата дума да се чуе.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от volen777 Виж публикацията
    Аз като член на КБП също искам да изкажа мнение по спора. До някаде Scutellator е прав и е хубаво, че отстоява позиция. Ще дам себе си за пример. Мястото на кето пчеларствам е законно от 10 години от тогава съм си направил всички регистрации на пчелина където е трябвало, а поне от още 10 на това място е пчеларствал баща ми. И така изградхме пчелин с над 150 кошера и осъзнавам, че са много и с търся място за още пчелини където да няма пчелини в близост поне 1500метра. Но от скоро в съседен двор се настани дребен пчелар с 4-5 и всяка година ги увеличава та вече са към 15-20 и то не само в този двор. Както и да е този го търпя. Да ама от тази година друг докара 30 -40 в друг двор, на 200 метра от мен. После друг се домъкна с платформи с още 30-40 с надеждата да събере нещо от оголената липва горичка която само поддържаше пашата. Та какво става трима на един. Значи аз осъзнавам че мойте кошари са много за този район и си търся ново място за да си увелича добивите, понеже само с това се занимавам и прехранвам четиричленно смейство, а тия тримата не им пука за другите пчелари. На тях това не им е основната дейност и каквото капне капне, пък ако има и субсидии малиии... Затова тук е прав и Матеев това иска мнозинството - субсидии. И ако искаме поне някаде да успеем то трябва да се вслушаме в мнозинството. Да не ми харесва много замоя район примерно ще трябва да деля субсидия за опрашване с тия мойте трима колеги, но ако кажа аз ЕДИНИЯ пръв забих кошер в тоз район вие ТРИМАТА си РАЗКАРАЙТЕ кошерите от тук те ще ме СМАЧКАТ. Това е положението в Бългрия едни се опитват да създадат нещо, а повекото не им пука и каквото капне капне не им трябва съвест. За сега ще слушаме мнозинството пък може скоро и нашата дума да се чуе.
    ти пак си добре комшията е с над 130 и не е регистриран но пък се занимава с пчели от преди мен аз какво да кажа, но щом ще се местиш мой да им стане тегаво на тия комшии само да но не съ им болни семействат/майтапя се да знаеш/

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Ами като е от преди тебе там ти кво търсиш там? капката?

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Прокарването на такива идеи, със знаменца, хипотетично би довело до един добре замислен олигопол. Представям си бай Капиталист как бочва "пръв" 500 знаменца с по 5 кошера всяко едно от тях, в радиус на едни стотина километра и всичко де що е пчелар трябва да се изнесе някъде си... Та нали ние едрите капиталисти това търсим - укропняване на пчеларския сектор, който е пръснат на хиляди малки парченца. Апетитно ... Ами с опрашването? Ами подвижното пчеларство? Всеки иска да гарантира добър добив без конкуренция. По презумция законите трябва да се спазват. Ако настъпи този момент и започне да се спазва, пчеларите нарушители бъдат принудени да го спазват трябва да си намерят нови пчелини. Как я мислите тази работа?

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •