Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 95
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Стабилната държавна политика е гаранция за просперитет.Но не към определени държави,а към всички,които могат да подобрят благосъстоянието на българина.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Такива плащания би трявало да получават само ЗП. Малките ще отпаднат от самосебеси.
    Абсолютно съм против такива плащания. Дано никога да не започнат да ги дават както и субсидии на кошер и тн.
    Много Ганчовистко изказване. Явно Ганчо Ганев е промил мозъка на членовете на неговата организация. Точно той е човека, който на всеослушание е обявил пред еврокомисията, че БЪЛГАРСКИТЕ ПЧЕЛАРИ НЕ СЕ НУЖДАЯТ ОТ СУБСИДИИ. И именно поради това негово изказване в момента българските пчелари мизерстват.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Разсмя ме добре рано сутринта
    Иронията е че точно ти беше в основата на промяна на моите възгледи по този въпрос. Още преди две години изказа множество аргументи срещу тези плащания над които доста помислих и предположих, че си прав и заех позиция. Сега заради конфедерацията трябва да поддържаш тезите на мнозинството и това е нормално и не се сърдя.
    Следих форума редовно през телефон през изминалите 2+ месеца и нямаше как да пиша, че са ми дебелички пръстите и трудно ми се получава, НО сега мога да кажа БРАВО за бързата реакция на конфедерацията срещу предложението за промяна в закона, БРАВО за представянето на проблемите пред властимащите в сгодните за това случаи, БРАВО за активността по други проблеми, БРАВО организацията заработи.

    И ДА член съм на Общинско Дружество Липа и Областен Пчеларски Съюз Липа които са членове на Ганчовата организация, което е решение на мнозинството и аз също се съобразявам.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    На протеста пред Народното събрание нямаше толкова пчелари, от колкото вие във вашата вилна зона.
    Оценявам иронията
    Ако си живял в последните 30+ години в България би трябвало можеш да отговориш на следния въпрос - колко пчелари биха отишли на протест ако им платиш по 20лв на кошер ?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Единственият начин да се получи заплащане за опрашване е сключване на договор със съответният производител, както казва Юрий. Всичко друго е една химера. Така си създавате още една причина да сте разделени.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kvohrist Виж публикацията
    Единственият начин да се получи заплащане за опрашване е сключване на договор със съответният производител, както казва Юрий. Всичко друго е една химера. Така си създавате още една причина да сте разделени.
    Това не го вярвам.Арендаторите не си плащат рентата ,камо ли да плащат на някой за опрашване.Добре е ,че не са тръгнали с искане ние да им плащаме нектара.Няма какво да се тюхкаме кога и кой ще злоупотреби с някаква приета форма за подпомагане.Винаги ще има хора ,които ще гледат как да прекарат системата.Това според мен не означава ,че не трябва да има подпомагане.Ако някой няма нужда от подпомагане ,просто да не кандидатства.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип всички видове закони, наредби, укази, в това число и тези за разпределение на субсидии или финансови помощи, се пишат за ДОБРОНАМЕРЕНИ ХОРА (изпълнители или бенефициенти). Ако някой не е добронамерен и реши да прави злоупотреби или престъпления, законите ще са последното нещо, което може да го спре. Нали знаете - убива не оръжието, а човека, който го държи.

    При това положение е хубаво да се обсъжда справедливостта на даден закон, наредба или разпределение на пари, но не трябва да се прекалява с вкарване в текста на клаузи за борба със злоупотребите, защото начините за злоупотреба са хиляди. Нали не искате всеки един закон да се състои само от 10 члена по същноста му и после от още 1000 члена за превенция и наказания на евентуалните възможни злоупотреби. Ха-ха ..... дори и това да се случи с 1000-та члена, пак никога няма да сме сигурни, че който иска да злоупотребява няма да намери 1001-вия начин за злоупотреба.

    Специално за пчеларските пари, каквито и да са те по произход, повече от ясно е че винаги ще има пчелари, които веднага ще започнат да мислят как да ЗЛОУПОТРЕБЯТ С ТЕЗИ ПАРИ. И причината няма да е в парите или в начините за разпределение, а в болната и престъпна психика на тези пчелари.

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Специално за пчеларските пари, каквито и да са те по произход, повече от ясно е че винаги ще има пчелари, които веднага ще започнат да мислят как да ЗЛОУПОТРЕБЯТ С ТЕЗИ ПАРИ. И причината няма да е в парите или в начините за разпределение, а в болната и престъпна психика на тези пчелари.
    А когато парите отиват повече за злоупотреби, вместо по предназначение и нанасят повече вреда, отколкото полза - в този случай не би ли било по-добре за мнозинството да се отсъжда спрямо очакваните и постигнатите резултати, а не спрямо добрите намерения и колко хубаво би било всичко, погледнато от най-оптимистичния си вариант?

    Ако си представим ситуация, в която собственик на верига магазинчета за алкохол решава да се отблагодари на свой познат - свестен, образован, интелигентен и кадърен да управлява бизнеса по-най добрия възможен начин, НО за нещастие - алкохолик (т.е. от онези които ходят на лечение и се опитват да не пият, а не от онези дето не изтрезняват - за тях си има друга дума - пияници).... Като жест, сам по себе си - това е добра постъпка, но дали наистина можем да сме спокойни и да разчитаме че волята ще е по-силна от изкушението? .... Като да направиш крадец - шеф на банка, да повериш на луд - неограничена огнева мощ, и бодлива крава - да възнаградиш с рога!
    ..... Нищо че в момента се сещам за една страна, където такава практика се е превърнала в народен обичай.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Аз също се сещам за една страна - Корея ама северна. Там няма такива злоупотреби. Като искаш да живееш в мираж-стягай багаж.
    Не може да се изгради каквото и да било с презумпцията, че някой ще краде или че ще се възползва.
    На мен идеята ми харесва, но никога няма да стане факт, че ако нещо не се промени из основи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    Булгаристан и злоупотреба с пари ? -> две абсолютно отричащи се понятия

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •