Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Не съм в България от доста време, та какво е било времето при тази млада майка? Не се заяждам, интересувам се, защото съм заложил роеловки.
    Не беше много хубаво.

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Не беше много хубаво.
    Благодаря за отговора. Е това представлява стандартния кошер и стандартната дървена рамка в него. Малко да се променят външните условия и става страшно. Това не е само мое мнение.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Благодаря за отговора. Е това представлява стандартния кошер и стандартната дървена рамка в него. Малко да се променят външните условия и става страшно. Това не е само мое мнение.
    А какво ще се получи, ако не е стандартен кошера и рамката? Аз ще отговоря. Когато кошера е такъв, че условията в него да не се променят както се променят навън от него, то пчелите ще създадат такъв климат в гнездото, който ще е оптимален за добро развитие. Тоест ще постигнат температура 32 - 35 градуса. Външната температура обаче примерно е ниска. Това ще води до излизане на пчелите в неблагоприятната среда и от там фатален край за същите. Затуй, че когато се променят условията вън и вътре не се получава страшно, а нормално.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    А то това семейство ще се рои ли, или ти му пресече ентусиазма ?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    А то това семейство ще се рои ли, или ти му пресече ентусиазма ?
    Направо му затрих всички мисли. Продадох майката на една отвотка, придадох майката на това семейство на отводката, а него го оставих с маточници - 2-3.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Направо му затрих всички мисли. Продадох майката на една отвотка, придадох майката на това семейство на отводката, а него го оставих с маточници - 2-3.
    Сега ще разберем дали е от гена. Ако тръгне през септември да се рои, ще стресираш учените с факти.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Сега ще разберем дали е от гена. Ако тръгне през септември да се рои, ще стресираш учените с факти.
    А невъзможно ли е да се рои през септември? Ти какво ще кажеш, а и не само ти?

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А невъзможно ли е да се рои през септември? Ти какво ще кажеш, а и не само ти?
    Може,може,само да реши.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А невъзможно ли е да се рои през септември? Ти какво ще кажеш, а и не само ти?
    Чувал съм за хванат рояк през септември, но си мисля, че може и просто да са избягало семейство.
    Малко ми е трудно да си го представя, като се има в предвид, че моите вече пълнят мед в строителната рамка вместо търтеи, камо ли за роене през септември да мислят.

    Но не бих се изненадал, ако някой е видял такова нещо.

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А невъзможно ли е да се рои през септември? Ти какво ще кажеш, а и не само ти?
    Възможно е. Зависи от състоянието на семейството, условията в кошера и основно от външните условия. Каквито бяха през Септември 2007г. примерно.
    Този пост е редактиран от Юрий Цветков; 30.06.2015 в 14:33.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •