Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 41
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Още не са готови кошерите, но гледам за боя вече и попаднах на нещо интересно. Мислех, че Сократес е гръцка боя, а се оказа че била Чешка.
    Някой ползвал ли е Профешанъл Емайл гланц на Сократес или Akryl Lesk?
    Поне по показаната мостра на Akryl Lesk, жълтото е по наситено от това на Сократес.
    http://samola.eu/produktova-kategori...1%D0%BE%D0%B8/

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Галине, правилно си се насочил към водоразтворимите бои - те са по издръжливи на студа през зимата. аз лично съм използвал на сократес най обикновенната, не тази професионал. смесвам 5 кутий бяла за количество и една цветна (по избор) от 1 кутия ти стига да боядисаш на 1 ръка два кошера дадан блат 10-ци със етажа. да ти кажа за импрегнатор не ползвай разредената боя както пише на кутията - първо по-скъпо и второ не е така стабилна за основа. използвай разредено до консистенция намляко лепило Ц200 или Ц300 - напива перфектно във дълбочина и като изсъхне става безцветно и стои като финно гумено покритие. след това мажеш със четката сократеса и като изсъхне си готов.
    моите 20 бр ги боядисах по този начин и вече втора зима стоят като новобоядисани а преди тях една партида от 6 бр ги импрегнирах със разредена боя и на втората зима взе да се люпи тук там. и още една гяволия след боята ако имаш "сенник" над прелката облечи го от горе със печатарска плака - един път против водата и слънцето и втори път не държи сняг отгоре. Късмет и дано съм бил полезен.

  3. #33
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Още не са готови кошерите, но гледам за боя вече и попаднах на нещо интересно. Мислех, че Сократес е гръцка боя, а се оказа че била Чешка.
    Някой ползвал ли е Профешанъл Емайл гланц на Сократес или Akryl Lesk?
    Поне по показаната мостра на Akryl Lesk, жълтото е по наситено от това на Сократес.
    http://samola.eu/produktova-kategori...1%D0%BE%D0%B8/
    Аз работя с Akryl . Прекрасни бои бих казъл .Цветовете са наситени . Боята е гъста в кутията не е бистра като вода .Доволен съм . Даже ако не се лъжа завода производител на сократес и акрил е един и същ .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Някой да е пробвал да си боядисва сандъците с фасаген?

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз реших да не боядисвам, а само да импрегнирам отвън с Бохемит. Две ръце Бохемит импрегнант /кафяв/, после Бохемит Естетик с тоналност палисандър. Снимки съм пуснал из темите. Цвета е на естествено потъмняло дърво, каквото пчелите предполагам разпознават. Не става на люспи, подлежи на подновяване, като избелее. Времето ще покаже дали съм на прав път.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Ориентацията на пчелите не е свързана с цвета на жилището им, а от съседите им - предмети, растения и др.п. Цвета е важен за ориентацията на пчеларя, както и за количеството поета слънчева топлина.

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    да става мн добре

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ориентацията на пчелите не е свързана с цвета на жилището им, а от съседите им - предмети, растения и др.п. Цвета е важен за ориентацията на пчеларя, както и за количеството поета слънчева топлина.
    И други количествено измерващи се работи поемат пчеларите, ама това друга работа. Иначе навсякъде чета за ползата от разноцветни кошери в гамата на разпознаваемите от пчелите цветове. Ти обаче успокои моето твърдоглавие да не се съобразявам с цветовете.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И други количествено измерващи се работи поемат пчеларите, ама това друга работа. Иначе навсякъде чета за ползата от разноцветни кошери в гамата на разпознаваемите от пчелите цветове. Ти обаче успокои моето твърдоглавие да не се съобразявам с цветовете.
    Доколкото се сещам от прочетеното - пчелите имат едни от най-точните GPS в природата, като отчитат с точност до 15 см. Ако това наистина е така, то всички други белези по които се ориентират са последващи.
    Keep Walking...

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Бохемита е много хубаво нещо, но за ограда и декоративни дървении. За кошери не е удачно, защото това си е доста силен инсектецид.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •