Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130

    Боядисване на кошери

    От няколко дена има кошери и искам да ви питам като ги боядисам от вътре трябва ли да се боядисат .Или само от вън трябва да се боядисват, и със каква боя трябва може ли със обикновена боя или трябва да е някаква по специфична ?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Само отвън. Вземи си боя на водна основа.Отвътре се обгарят с горелка ама като са стари и ползвани.Аз новите не ги обгарям.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от А.Димитров Виж публикацията
    Само отвън. Вземи си боя на водна основа.Отвътре се обгарят с горелка ама като са стари и ползвани.Аз новите не ги обгарям.
    Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?
    Може, а и след като си я купил вече.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?
    По-добре си купи боя на водна основа с UV-филтър.Хем боята е безвредна за пчелите,хем издържа повече време на слънчевите лъжи.Блажната боя не е препоръчителна за кошери.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2015
    Мнения
    5
    Преди да се нанесе каквато и да е боя или лак е добре да безиросаш кошерите. След като дръпне безирът се нанася боя или лак. Приятна работа!

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Тошева Виж публикацията
    Преди да се нанесе каквато и да е боя или лак е добре да безиросаш кошерите. След като дръпне безирът се нанася боя или лак. Приятна работа!
    Има импрегнатор на водна основа-защо безир?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2015
    Мнения
    5
    И с импрегнатор става. С каквото разполагаш. Моите кошери ги безиросах и след ги лакирах. Пет години не са мръднали. Почиствам само вътре дъната. Важното е да не се допуска влагата да уврежда дървесината.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Здравейте,от къде мога да си взема свестни сандъци(10 рамкови ДБ с подвижно дъно) в Ловешка област?

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Пиши на Тотевски. Предполагам, че Троян не ти е далече. Дано не бъркам нещо!

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •