Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен

    Дължими данъци при продажба на мед ?

    Не знам дали е правилния раздел, но не можах да намеря отговор на въпроса си - какви данъци ще трябва да платя?
    Продадох мед за 3000 лв.Вероятно това ще е всичко което ще изкарам през тази година.
    Безработен съм, не се осигурявам, не съм регистриран ЗП, практически не фигурирам никъде в "държавата" освен по лична карта.
    Някой дали може да ми помогне със информация?Не можах да се ориентирам из нета.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Най просто и кратко казано дължиш 6% данък върху получената сума.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Благодаря
    Опасявах се че ще е много повече...

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    983
    Пчеларски район
    русе
    Мисля, че безработните дължат и 8% данък здравни осигуровки за разликата над сумата от 12х210лв., върху която плащат ЗО през годината, но в твоя случай не е така, защото облагаемата сума с данъци е 1800лв, и не превишаваш сумата от 2520лв

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    В случая като не е регистриран,не е издавал фактура и никакъв друг документ как ще се разбере какво е продавал и колко е взел та да плаща?

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Апитрейд изкупуват само с договор за покупко-продажба.Вчера беше сделката.Там е описано всичко.Колко кг. и на каква цена.Затова питам.Не аз издадох документ, а на мен ми издадоха

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Marko Виж публикацията
    Апитрейд изкупуват само с договор за покупко-продажба.Вчера беше сделката.Там е описано всичко.Колко кг. и на каква цена.Затова питам.Не аз издадох документ, а на мен ми издадоха
    След като са ти издали документ, което си е така, веднага си попаднал в една система от която отърване няма. В даден момент отиваш в данъчното и им казваш какво си направил- тоест продал си мед. Те ти дават да попълниш едни декларации, които и те самите не могат да попълнят и ти изчисляват до стотинка какво имаш да им даваш. Плащаш и псуваш. Аджеба за какво им ги давам тези пари? Това е което ти се върти в главата в този момент. Ти се трепеш, мачкаш транаците, гониш змиите из пущинаците, търчиш цяла година да изкараш едни трудни пари за да дадеш част от тях на някоя, която си чеше п.... по цял ден. Ами ще псуваш - разбирам те. Това е.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Те навремето не държаха много на данъците, ама сега с тази власт прошка няма.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Така трябва да е по принцип ако бяхме в свястна държава ама тука циганите крадът просят прават палати незаконни и не плащат 1стотинка данък не само циганите де и крадците-а тоя който с пот изкарва парите трябва да си плаща!

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от А.Димитров Виж публикацията
    Така трябва да е по принцип ако бяхме в свястна държава ама тука циганите крадът просят прават палати незаконни и не плащат 1стотинка данък не само циганите де и крадците-а тоя който с пот изкарва парите трябва да си плаща!
    За съжаление е самата истина. И сме си виновни ние.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •