Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 35
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Не си правете шеги, а прочетете ЗДДФЛ http://lex.bg/laws/ldoc/2135538631, давам Ви насока с чл. 29:

    Чл. 29. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., предишен текст на чл. 29 - ДВ, бр. 31 от 2011 г., в сила от 01.01.2011 г.) Облагаемият доход от стопанска дейност на физическите лица, които не са търговци по смисъла на Търговския закон, се определя, като придобитият доход се намалява с разходи за дейността, както следва:
    1. (нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г., изм. - ДВ, бр. 12 от 2015 г.) с 60 на сто за доходи от дейността на физическите лица, регистрирани като земеделски стопани, за производство на непреработени продукти от селско стопанство, с изключение на доходите от производство на декоративна растителност;
    2. (предишна т. 1 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) с 40 на сто за:
    а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) доходи от дейността на физическите лица за производство на преработени или непреработени продукти от селско стопанство (включително от продажба на произведена декоративна растителност), от горско стопанство (включително от събиране на диворастящи билки, гъби и плодове), от ловно стопанство и от рибно стопанство;
    б) авторски и лицензионни възнаграждения, включително за доходи от продажба на изобретения, произведения на науката, културата и изкуството от техните автори, както и за възнаграждения за изпълнения на артисти-изпълнители;
    в) доходи от упражняване на занаят, които не се облагат с патентен данък по реда на Закона за местните данъци и такси;
    3. (предишна т. 2 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) с 25 на сто за доходи от упражняване на свободна професия или възнаграждения по извънтрудови правоотношения.
    (2) (Нова - ДВ, бр. 31 от 2011 г., в сила от 01.01.2011 г.) В облагаемия доход по ал. 1 не се включват доходи, които са участвали при формиране на облагаем доход по реда на чл. 26 за предходни данъчни години.

    А най-добре направете консултация със счетоводител.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    А най-добре направете консултация със счетоводител.
    Правилно, защото както спомена колегата по горе за 8% данък за здравните осигуровки имаше някакъв авансов данък и декларацията се подаваше по тримесечия и т.н. да не те залющат с някоя глоба че те само това гледат.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    да има авансов данък и добре да се подаде декларацията че ако те хванат те изплющяват с 500 лв. акт ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Да, ама аз съм безработен вече 4-та година.Ако платя осигуровки ще трябва да платя всичко!!!
    Всичките пари няма да ми стигнат !!!
    От 3-те хилки 1500 са ми разходи.Като платя данък ( без каквито и да са осигуровки) ми остават по 100 лв/месец за следващите 12 месеца.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Marko Виж публикацията
    Да, ама аз съм безработен вече 4-та година.Ако платя осигуровки ще трябва да платя всичко!!!
    Всичките пари няма да ми стигнат !!!
    От 3-те хилки 1500 са ми разходи.Като платя данък ( без каквито и да са осигуровки) ми остават по 100 лв/месец за следващите 12 месеца.
    Марко, като си безработен що продаваш на едро аз да та питам/майтапя се/. Не разбирам от счетоводство но би трябвало да се облагат парите ако не си ЗМ, след някаква сума.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Марко ти за какви осигуровки пишеш, здравни или социални?

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Марко ти за какви осигуровки пишеш, здравни или социални?
    Безработните какви осигуровки си внасят сами ??!!
    За всички.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Това че си от 4 години безработен значи че не са ти внасяни пенсионни осигуровки, за тях никой не те кара да внасяш нищо на куп, просто за това време не ти се води трудов стаж. При здравните е друго, ако не са плащани известно време ( преди беше 3 години, сега не знам как е точно) губиш известни права и за да ги възстановиш трябва да платиш цялата сума + лихвите, но това вече е друга бира. Както те посъветвахме по горе обърни се към счетоводител за да нямаш проблеми после с НАП. И да знаеш че НАП и държавата изобщо не ги интересува колко са ти разходите и колко ти остават на месец, те си имат свой % разходи и си искат своите %-ти данък за остатъка и изобщо не ги интересува той дали ще ти стигне да преживееш!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Другия път хвани някой инвалид да ти продаде медате са освободени от данъци

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Другия път хвани някой инвалид да ти продаде медате са освободени от данъци
    Но не до безкрайност

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •