Здравейте, всички!

Добре заварили! Благодаря, че имам достъп до този сайт и се надявам и аз да съм полезен. Да започна от начало - малко предистория. Казвам се Николай. Начинаещ съм. Не ме питайте как съм се запалил - вече не си спомням много. Само това: едно аверче ме попита преди немного време дали искам да имам кошери. Да, казах му аз. Той започна да ме предупреждава, че това е цяла наука и че трябва много четене - добре, пак потвърдих и той ми предложи: искаш ли да ти дам един кошер? Да, отговорих му!
Въобще не питах повече. Нещата отминаха, аз дори и не ми идваше на акъл за това, но един следобяд същия този хубостник цъфна на село и ми донесе... 2 магазина от 12 рамков дадан-блат кошер, без дъно, без хранилка, без нищо и още един магазин от 10 рамков дадан-блат кошер.
- Моите пчели останаха от 45 кошера на 15 и сега това ми е излишно, ама ти вземи и си направи плодник...
- Иване (тъй се казва моя човек), ти ми стропаляш всичко наведнъж на чутурата и си мислиш, че аз всичко ще направя както трябва ли?
- Виж сега, - каза ми той - в мрежата има много неща, а ти не си човек, дето не може да работи с компютър. Имаш нет, ще се оправиш. Само да ти кажа: според мен си направи плодник и дъно и хранилка и покрив. Не ползвай стиропор и фибран, защото много се запотяват и имаш машини - направи си един-два кошера и така...
- Иване, много си курназ, ама аз нямам никаква информация, бе брат! - Иван не ме чуваше - той вече затваряше вратата на колата си, след като беше извадил 3-те магазина и още 42 магазинни пити. На сбогуване, иван само ми каза да си намеря плодникова пита и не ме попита кое какво как и защо - дори не ме ориентира.
Това се случи преди 2 седмици. Аз по принцип се занимавам с писане на уеб страници и това ми дойде малко множко. Лошо няма - хванах се да чета. После потърсих Иван, но пича хич го немА в къщи. Майка му вдигна и каза, че е на пчелина. Търсих го на мобилката, но нищо - все едно, че бе се набутал в друго измерение. Не, че и аз не го правя от време на време, но това едуга тема.
Исках да попитам някой - всеки започна да ми вика: "...ми фани си пчели!"
- Как? - Това е един от многото въпроси, които започнах да задавам. Стана така, че хората започнаха да ме отбягват. Започнаха да ми се подиграват: "пчеларчето" и сега само бъзик на N-та степен.
Оказа се, че не всичко го има в нетя. Мейла ми е: savchev(at)savchev.org и ако някой може да ми отговори на поставените въпроси, ще му бъда много благодарен:
1. След като имам тези неща, какво още ми трябва, за да си направя един кошер? Някакви размери за дадан-блат - кошер, плодник, долен капак, горен капак, хранилка, тенекия за обезпрашаване на пчелите (тази тенекийка с отворите през които минават пчелите), размери.
2. След сглабяне на всичко това, може ли някой да ми помогне с 1 бр отводка. Всъщност какво е "отводка", като понятие и смислово значение. Как се прави, как се постига. На едно място ми бе упомената цифра около 150 лв, на друго - 20 лв. В магазина ми предложиха "Отводка"-чанта за 3 или 5 пити на цена около 70 лв. Изобщо някой може ли да ми въведе понятията за това нещо в ред, защото се чуствам малко като "циганин в обрано лозе", а това не е присъщо за мен и моя нрав;
3. Молбата ми към всички Вас е следната: (аз не знам да си ловя сам пчелите). Някой може ли да ми помогне с т.н. "отводка", но нямам възможност да плащам някакви луди пари. 10-20 лв мога да отделя, ама тези 70, 150 и т.н., които ми бяха поискани - няма от къде да ги взема.
Същинския въпрос е - може ли някой да ми даде някакъв рой - малък, който да мога да сложа в тези пити, които имам в момента. Всички тях съм ги преработил и съм им отъкмил теловете, като съм ги направил на водоравно 2 бр и отвесни - 3 бр. Така ме предупредиха да ги направя, а сега остана само да взема от някъде рояк. Проблема е От КЪДЕ?