Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 218
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    какво е това биле колега сподели?

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    [QUOTE=marianski;66052]Прикачен файл 4512
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Разходи се малко из района с цел да намериш някой рояк в хралупа. После вземаш със себе си някой стар пчелар и го вадите. След това бирата е от теб![/QUOTE
    От вчера.
    Истинския пчелар никога няма да извади рои от хралупа , повечето опити са неуспешни маиката се скрива някаде из процепите пилото се разрушава дори и да го превършеш с канап на някои празна рамка меда е целия със стърготи и убити пчили от резачката,по -добрия вариянт е да хващаш роевете които хвърля във природата семеиството от хралупата заложи капани и с малко маисторлък ще имаш роеве без да ставаш дървар .

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Както е този, който вчера свалих от едно дърво в двора на детска градина в кв.Стрелбище.
    Напръсках с пулверизатора с водичка и го тръснах - отне ми 3 минути.
    Интересно, че от общината не знаеха какво да предприемат, олеле малеле, вайкане, тюхкане и тн.
    Занесох го на село и го кръстих - СОФИЯНЧЕТО
    Докато стигна до село, вече бяха започнали да градят далачета в кашона.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20150624_08_50_28_Pro.jpg‎   WP_20150624_08_50_32_Pro.jpg‎   WP_20150624_08_50_57_Pro.jpg‎   WP_20150624_09_13_38_Pro.jpg‎   WP_20150624_09_13_46_Pro.jpg‎  

    WP_20150624_09_34_19_Pro.jpg‎  
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #44
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    много късметлии ей. Само аз никога не съм виждал рояк. Да сте живи и здрави Може и на мен да се падне да хвана нещо. Не го ли продаваш случайно?

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Не го открих аз, колега се обадил на друг колега и той на мен и аз поех ангажимент. Но не го продавам, мислех да го подаря на колега , но жената рече да си го настаним при нас и така, каквото каже жената, няма начин.
    Пожелавам ти късмет и на теб.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    много късметлии ей. Само аз никога не съм виждал рояк. Да сте живи и здрави Може и на мен да се падне да хвана нещо. Не го ли продаваш случайно?
    Ей, започнах да те съжалявам вече и ако знаех от къде си, щях да направя един изкуствен и да дойда да го метна на някое близко дърво, хем да видиш рояк, хем да си заселиш. Ако чакаш да ти падне от небето, че да ставаш тогава пчелар - просто се откажи. Вземи едни 100 лв. и кажи на който и да е от тук, че искаш една отводка. Ще ти я направим с най - голямо удоволствие. Дори някой може и да ти подари, но подареното не е на късмет. Хубаво е да има едни 100- тина лева, че да ти потръгне по мед и масло.

  7. #47
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ей, започнах да те съжалявам вече и ако знаех от къде си, щях да направя един изкуствен и да дойда да го метна на някое близко дърво, хем да видиш рояк, хем да си заселиш. Ако чакаш да ти падне от небето, че да ставаш тогава пчелар - просто се откажи. Вземи едни 100 лв. и кажи на който и да е от тук, че искаш една отводка. Ще ти я направим с най - голямо удоволствие. Дори някой може и да ти подари, но подареното не е на късмет. Хубаво е да има едни 100- тина лева, че да ти потръгне по мед и масло.
    търся постоянно обиколил съм всички пчелари наоколо няма и няма. Отводка на японски кошер нали хахахаха. искам да си купя рояк не някой да ми го подари.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Императоре , орева форума .
    Разходи се до Варна и ще ти подаря рой .

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    историята на един рояк част1
    http://vbox7.com/play:28421abea2
    http://vbox7.com/play:6e979500e0
    http://vbox7.com/play:46b4c6ad36
    следва продължение

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Нищо не съм оревал. Престанете да пишете глупости и да разтягате локуми и кашкавали. Ей сега запалих колата и се юрнах до варна от гръцката граница да не ме е ударила керемида по главата.

 

 
Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •