Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 218
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Ако изсипя само пчелите от отводката и им сложа храна дали ще избягат без пилото? Туй се чудя сега, че се опасявам че рояк може и да не открия вече.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ако изсипя само пчелите от отводката и им сложа храна дали ще избягат без пилото? Туй се чудя сега, че се опасявам че рояк може и да не открия вече.
    На лични ще имаш съобщение.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Цитат Първоначално публикувано от ilian55 Виж публикацията
    Аз мога ти подаря две пчелички - (мъжка и женска) да ги развъдиш
    Подари му отводка колега. Поне ще ти е благодарен човека и няма да те благославя.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Василевсе ,започни с отводка.Слънцето принципно е прав,ама ти не питаш за това нали?
    С удоволствие! Отводка се прави 3 пити. Вчера правих една на отводка с един Ваш колега, който е на възраст и има проблем с виждането и с вестибуларния апарат. Аз го помолих да я направя и най-интересното бе, че нито една пчела не ме ужили, а бях без було, без ръкавели, и дори пушалка не съм ползвал. Само спазвах принципа, че пчелите НЕ жилят, освен, когато НЕ ги притиснеш. Сложихме майката - по-точно аз я сложих и днес му се обадих и каза, че са я приели.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ако изсипя само пчелите от отводката и им сложа храна дали ще избягат без пилото? Туй се чудя сега, че се опасявам че рояк може и да не открия вече.
    Сетихме сеееее... Проблема е, че мина времеето на рояците и дойде пак дъжда. Аз си направих всичко и сега започвам да си правя и още един кошер. Ще го направя по проект на Лонов. Трябва само да потърся липа.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    NIMBUS-2015

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    и какво се сетихте? дойде дъжда да то нямаше и много рояци вие можете да сизаселите кошерите с отводки а аз не там е проблема. успех с кошера на лонов

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Пускай обява купувам рояк!

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от savchev Виж публикацията
    Здравейте, всички!

    Добре заварили! Благодаря, че имам достъп до този сайт и се надявам и аз да съм полезен. Да започна от начало - малко предистория. Казвам се Николай. Начинаещ съм. Не ме питайте как съм се запалил - вече не си спомням много. Само това: едно аверче ме попита преди немного време дали искам да имам кошери. Да, казах му аз. Той започна да ме предупреждава, че това е цяла наука и че трябва много четене - добре, пак потвърдих и той ми предложи: искаш ли да ти дам един кошер? Да, отговорих му!
    Въобще не питах повече. Нещата отминаха, аз дори и не ми идваше на акъл за това, но един следобяд същия този хубостник цъфна на село и ми донесе... 2 магазина от 12 рамков дадан-блат кошер, без дъно, без хранилка, без нищо и още един магазин от 10 рамков дадан-блат кошер.
    - Моите пчели останаха от 45 кошера на 15 и сега това ми е излишно, ама ти вземи и си направи плодник...
    - Иване (тъй се казва моя човек), ти ми стропаляш всичко наведнъж на чутурата и си мислиш, че аз всичко ще направя както трябва ли?
    - Виж сега, - каза ми той - в мрежата има много неща, а ти не си човек, дето не може да работи с компютър. Имаш нет, ще се оправиш. Само да ти кажа: според мен си направи плодник и дъно и хранилка и покрив. Не ползвай стиропор и фибран, защото много се запотяват и имаш машини - направи си един-два кошера и така...
    - Иване, много си курназ, ама аз нямам никаква информация, бе брат! - Иван не ме чуваше - той вече затваряше вратата на колата си, след като беше извадил 3-те магазина и още 42 магазинни пити. На сбогуване, иван само ми каза да си намеря плодникова пита и не ме попита кое какво как и защо - дори не ме ориентира.
    Това се случи преди 2 седмици. Аз по принцип се занимавам с писане на уеб страници и това ми дойде малко множко. Лошо няма - хванах се да чета. После потърсих Иван, но пича хич го немА в къщи. Майка му вдигна и каза, че е на пчелина. Търсих го на мобилката, но нищо - все едно, че бе се набутал в друго измерение. Не, че и аз не го правя от време на време, но това едуга тема.
    Исках да попитам някой - всеки започна да ми вика: "...ми фани си пчели!"
    - Как? - Това е един от многото въпроси, които започнах да задавам. Стана така, че хората започнаха да ме отбягват. Започнаха да ми се подиграват: "пчеларчето" и сега само бъзик на N-та степен.
    Оказа се, че не всичко го има в нетя. Мейла ми е: savchev(at)savchev.org и ако някой може да ми отговори на поставените въпроси, ще му бъда много благодарен:
    1. След като имам тези неща, какво още ми трябва, за да си направя един кошер? Някакви размери за дадан-блат - кошер, плодник, долен капак, горен капак, хранилка, тенекия за обезпрашаване на пчелите (тази тенекийка с отворите през които минават пчелите), размери.
    2. След сглабяне на всичко това, може ли някой да ми помогне с 1 бр отводка. Всъщност какво е "отводка", като понятие и смислово значение. Как се прави, как се постига. На едно място ми бе упомената цифра около 150 лв, на друго - 20 лв. В магазина ми предложиха "Отводка"-чанта за 3 или 5 пити на цена около 70 лв. Изобщо някой може ли да ми въведе понятията за това нещо в ред, защото се чуствам малко като "циганин в обрано лозе", а това не е присъщо за мен и моя нрав;
    3. Молбата ми към всички Вас е следната: (аз не знам да си ловя сам пчелите). Някой може ли да ми помогне с т.н. "отводка", но нямам възможност да плащам някакви луди пари. 10-20 лв мога да отделя, ама тези 70, 150 и т.н., които ми бяха поискани - няма от къде да ги взема.
    Същинския въпрос е - може ли някой да ми даде някакъв рой - малък, който да мога да сложа в тези пити, които имам в момента. Всички тях съм ги преработил и съм им отъкмил теловете, като съм ги направил на водоравно 2 бр и отвесни - 3 бр. Така ме предупредиха да ги направя, а сега остана само да взема от някъде рояк. Проблема е От КЪДЕ?

    Разходи се малко из района с цел да намериш някой рояк в хралупа. После вземаш със себе си някой стар пчелар и го вадите. След това бирата е от теб!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Разходи се малко из района с цел да намериш някой рояк в хралупа. После вземаш със себе си някой стар пчелар и го вадите. След това бирата е от теб!
    За това трябва и малко нюх. Да знаеш къде може да я намериш тази хралупа, че то хралупи бол, но пчели - ниц. А ако има и някой като моя милост в района ще намери на някому........ дядовият.

 

 
Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •