Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 22 ПърваПърва ... 101819202122 ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 218
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    с шлауфка мислех нещо такова но вътрешната хранилка заема голям обем и пречи, затова в начално време храня с плик с 2 литра сироп плика обемаму намалява и се освобождава ценно пространство
    Не ти обяснявам добре ,но и ти не си виждал външна хранилка.Няма шлаух.Работи на принципа на пилешките поилки.Вакум задържа сиропа и пуска след консумация на част от него.Разцъкай в нета и ще видиш.Давам ти тази идея ,за да не отваряш постоянно.Иначе правилно дейсваш.За да се устроят трябва подхранване.

  2. #192
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    да сетих се благодаря ще погледна.

  3. #193
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Вземи една кофа около 5л и си направи външна хранилка. Ако няма пчелини около теб, няма да имаш проблеми.
    Хубаво казва старшия да сложиш хранилка на входа, но като дойдат мравките ще се видиш в чудо.
    Най-добре е да си направиш една надставка с хранилка и да им даваш сиропа директно, а зимата да я напълниш със суха захар.
    Няма проблем да използваш най-евтината и малка хранилка, но много пъти ще ти се наложи да пълниш и допълваш.
    Аз използвам 2л хранилки и за една седмица на силните не им стига, а на слабите им остава.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вземи една кофа около 5л и си направи външна хранилка. Ако няма пчелини около теб, няма да имаш проблеми.
    Хубаво казва старшия да сложиш хранилка на входа, но като дойдат мравките ще се видиш в чудо.
    Най-добре е да си направиш една надставка с хранилка и да им даваш сиропа директно, а зимата да я напълниш със суха захар.
    Няма проблем да използваш най-евтината и малка хранилка, но много пъти ще ти се наложи да пълниш и допълваш.
    Аз използвам 2л хранилки и за една седмица на силните не им стига, а на слабите им остава.
    Дамянов ,сигурен ли си за мравките?От една страна съветваш за кофа ,а от друга плашиш с мравки.Аз не ползвам външни хранилки ,но това ,което съм виждал се навива на бутилка .Бутилката се обръща и специалния накрайник се пъха през входа.Два килограма пчели ще си пазят манджата.

  5. #195
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дамянов ,сигурен ли си за мравките?От една страна съветваш за кофа ,а от друга плашиш с мравки.Аз не ползвам външни хранилки ,но това ,което съм виждал се навива на бутилка .Бутилката се обръща и специалния накрайник се пъха през входа.Два килограма пчели ще си пазят манджата.
    Сигурен съм, иначе нямаше да го казвам. Проблема е че тези хранилки губят вакум и малко количество сироп изтича, а нали знаеш като нацапаш около хранилките какво нападение на мравки има.
    Кофата се слага на 2-3-5м от кошера, а не на входа(не си ме разбрал). При кофите също има теч, но е малко. Кофата винаги трябва да е пълна догоре, иначе вакума е малко и започва да тече, докато не се създаде нужния вакум. Затова ако са малко пчелите е по-добре да се използва малка кофа, защото не тече толкова, а и не вкисва.

    Не мога да намеря снимките, но имам клип.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #196
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Може да се отървем от мравките ако сложим широк съд с вода около хранилката но ме притеснява да няма бой с оси и други пчели за сиропа

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колегите , ти пишат разни варианти , а ти пак своето .
    След като , на твоят колега били оцелели ,трябва до го попиташ него .

  8. #198
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Мина седмица откакто поставих голия рой. Днес реших да погледна как върви градежа и видях че са на границата почти между втория и първия корпус, бях ги пуснал за начало на три корпуса. Подавам им по литър сироп 1 към 1 през ден, за ден ядат по половин литър. Има и много паша прашец се вкарва много, тече трескава работа. Чудя се дали да слагам четвъртия корпус или да изчакам 3-4 дни.

  9. #199
    Казваш, че свалят по 0.5 литра сироп на ден. Демек за седмица отиват 3.5 литра. Е, какво се случи с останалите 11.5 литра? Нали трябваше да са по 15?

  10. #200
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    ами да не може да поеме 15 поне моите. може би заради пашата щото е много.

 

 
Страница 20 от 22 ПърваПърва ... 101819202122 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •