Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 36 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 353
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "По делата им ще ги познаеш!"
    Всякакъв коментар за полицаи е излишен. Виждаме какъв е резултата от "делата" им.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #292
    Наблюдател
    Регистриран
    13.05.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    х.Черноморец до кв.Галата гр.Варна
    Имам един въпрос. Пчеларите крадци ли са ? Ако знаех, че пчеларите са крадци, нямаше да се захващам никога с този занаят. На 24.04.15г. вечерта ми откраднаха за 3-ти път, но този път последните и всичките 12 кошера. До днес 12.05.15г. никой не ме е търсил от полицията. Днес разпитах и ми казаха, че със случая ми се е занимавал разследващ полицай Живко Иванов, но не мога да се свържа с него на тел 052/553 441. Искам само да го питам дали са проверили записите от камерите на няколко обекта по възможните пътища за излизане от района /не само за град Варна, но и пътя за местност кантара покрай камерата на Газстанцията/. Мина много време, а записите ще се унищожат. По не официална информация разбрах, че са заловили група които са ползвали за депо на откраднати кошери частен имот в силистренско на варненец. Но кой ги е заловил, кога и т.н. не мога да разбера. Ако имате познати полицаи и пчелари от района на Силистра моля поразпитайте. Аз ще продължа да търся контакт с ,,разследващия полицай", с който още не съм се срещал. Ако някой успее да се свържи с него, моля кажето му че съм обявил награда от 1000лв. за този който ги открие. тел.0889233165

    Обръщение до Крадеца на кошери !
    Г-н Крадец, благодаря Ви, че не ми оставихте нито едно пчелно семейство, за да има от къде да започна. За 6 г. ме принудихте да заграждам, да пазя, да губя част от живота си за нещо, което обезсмисля труда ми. За пореден път съсипахте мечта, желание за градивно и най вече надежда за по-добро. Наясно сте, че следващия път, ще Ви е малко по-трудно, но Ви уверявам, че аз като ловец и бивш сапьор, ще се постарая да Ви е и малко по-екстремно.
    Заповядайте отново!

  3. #293
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от todorov2004 Виж публикацията
    Имам един въпрос. Пчеларите крадци ли са ? Ако знаех, че пчеларите са крадци, нямаше да се захващам никога с този занаят. На 24.04.15г. вечерта ми откраднаха за 3-ти път, но този път последните и всичките 12 кошера. До днес 12.05.15г. никой не ме е търсил от полицията. Днес разпитах и ми казаха, че със случая ми се е занимавал разследващ полицай Живко Иванов, но не мога да се свържа с него на тел 052/553 441. Искам само да го питам дали са проверили записите от камерите на няколко обекта по възможните пътища за излизане от района /не само за град Варна, но и пътя за местност кантара покрай камерата на Газстанцията/. Мина много време, а записите ще се унищожат. По не официална информация разбрах, че са заловили група които са ползвали за депо на откраднати кошери частен имот в силистренско на варненец. Но кой ги е заловил, кога и т.н. не мога да разбера. Ако имате познати полицаи и пчелари от района на Силистра моля поразпитайте. Аз ще продължа да търся контакт с ,,разследващия полицай", с който още не съм се срещал. Ако някой успее да се свържи с него, моля кажето му че съм обявил награда от 1000лв. за този който ги открие. тел.0889233165

    Обръщение до Крадеца на кошери !
    Г-н Крадец, благодаря Ви, че не ми оставихте нито едно пчелно семейство, за да има от къде да започна. За 6 г. ме принудихте да заграждам, да пазя, да губя част от живота си за нещо, което обезсмисля труда ми. За пореден път съсипахте мечта, желание за градивно и най вече надежда за по-добро. Наясно сте, че следващия път, ще Ви е малко по-трудно, но Ви уверявам, че аз като ловец и бивш сапьор, ще се постарая да Ви е и малко по-екстремно.
    Заповядайте отново!
    Трябваше преди много време да го кажеш това. Сега сигурно нищо не може да се направи, но ще питам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #294
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Дано се намерят крадците и се възстановят загубите поне от части. Но и да стане едва ли нещо ще им се случи на крадците имайки предвид Българското законодателство. Докато не се вземат драстични мерки нещата няма да се оправят.

  5. #295
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Извинявайте, че ви връщам много назад в темата, но какво се случи с кражбата на кошер /или кошери/, показана в клипа на 133 пост от тази тема. Там се твърдеше, че пчеларя на годината за 2010 г. Славчо Йорданов е на видеото от скритата камера.


  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от todorov2004 Виж публикацията
    Имам един въпрос. Пчеларите крадци ли са ? Ако знаех, че пчеларите са крадци, нямаше да се захващам никога с този занаят.
    .......

    Обръщение до Крадеца на кошери !
    Г-н Крадец, благодаря Ви, че не ми оставихте нито едно пчелно семейство, за да има от къде да започна. За 6 г. ме принудихте да заграждам, да пазя, да губя част от живота си за нещо, което обезсмисля труда ми. За пореден път съсипахте мечта, желание за градивно и най вече надежда за по-добро. Наясно сте, че следващия път, ще Ви е малко по-трудно, но Ви уверявам, че аз като ловец и бивш сапьор, ще се постарая да Ви е и малко по-екстремно.
    Заповядайте отново!
    Искрено съчувствам на колегата! Най-боли, когато ти отнемат нещо, създадено от теб, с твоя ум и ръце.
    Но аз бих обърнал въпроса: "Крадците пчелари ли са?" Къде отива краденото? Докато пчеларската общност не се вземе в ръце и не осигури твърдо и безкомпромисно противодействие, проблема няма да се реши нито с технически, нито със законови, нито с полицейски мерки.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #297
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Тодоров , нямам думи !!!
    Това е ,нашата родна картинка .
    За голямо , ама , много голямо съжаление сме безсилни в тази ситуация.
    Тя , държавата я няма никаква . 25 години демокрация 25 години простотия до шия.

  8. #298
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За съжаление Българите сме КРАДЛИВО ПЛЕМЕ. При това говоря не за криминално проявените, които сигурно са 10% от населението, а и за всички останали, сред които поне 50% си позволяват да пооткраднат това онова, "ако никой не ги види". Едно време при социализма масово се крадеше, и това е една от причините да се провали. Сега дребните битови кражби са понамалели, но за съжаление продължават да са една НЕРАЗДЕЛНА ЧАСТ ОТ НАШЕТО ЕЖЕДНЕВИЕ.

    Ще ви кажа защо мисля така:

    Едно време като добър работодател се бях разпоредил във всички тоалетни по офисите и заводите винаги да има тоалетна хартия и сапуни. Ей боже - разходите ми за тази цел бяха космически - все едно че снабдявам с тоалетна хартия и сапуни цяла България. Всеки втори се чувстваше задължен да открадне ролката с хартия или сапунчето. Сега вече никъде няма тоалетна хартия и сапуни и всичко си дойде на мястото. Същото е положението и с канцеларските материали - сигурно съм купил 100 000 химикалки и пак няма. Сега се раздават под бройка за 1 месец. И в двата случая химикалки все няма, но сега разходите ми са по-малки.

    Транспортните средства - бях направил опис каква комплектация трябва да има 1 транспортно средство - гидория, пожарогасител, триъгълник, фенерче, резервни батерии за него, химикалка, тефтерче, карта на България, въже за теглене, аптечка, Фенистил, Урбазон и т.н. - над 30 позиции. Елате да проверите какво има сега - да пукна, ако е останало по случайност само 10% от това - всичко се е изпарило в небитието.

    Да не говорим за инструментите в работилниците - хиляди отверки, клещи и всякакви други дреболии имат свойството да изчезват в нищото. Работниците по подръжката се мъчат със стари и счупени инструменти и уреди, защото новите сигурно вече са си ги занесли в къщи.

    В стария апартамент, където живеех - боядисах им цялото стълбище, за да изглежда приветливо и ново. Още на другия ден някой надраска дълбоки черти в цокъла и напръска стените със спрей. Бях насменил всички ключове за стълбищното осветление с нови - счупиха част от тях за по-малко от седмица. Заредих с нови крушки цялото стълбище. Три от тях изчезнаха още през първата нощ. Аз сложих нови и пак ги откраднаха. И така почти цял месец - отиде един пълен кашон с крушки и всяка нощ някой ги крадеше. Оставих стълбището тъмно и всичко си дойде на мястото. Прекопах градинките около блока и ги засадих с цветя. На другия ден някой нарочно ги беше утъпкал и изпомачкал. Сложих мощна лампа да осветява нощем паркингчето пред входа, щото иначе цялата улица тънеше в тъмнина и хората се препъваха в дупките и камънаците (не беше асвалтирана). Захранвах крушката с мой ток и това щеше да ми струва по 200-300 лева на месец. Част от съседите започнаха да ми се жалват, че им пречела да спят. Докато се чудих какво да правя, някой я беше строшил с прашка или с въздушна пушка (500 лева модерен светодиоден прожектор). Всичко това всъщност ме накара да напусна апартамента и да отида да живея в на място, където най-близкия ми комшия да е на 200 метра разстояние.

    Като цяло изкам да кажа, че мършата и изметта на обществото СА СРЕД НАС, включая и в този форум. Не знам какъв процент съставляват от всички хора, но явно този процент е доста висок. И не изключвам част от крадците на кошери да са тука в този форум и тайничко да се кефят на нашето безсилие да се справим с тях. И колкото повече се жалваме в тази тема, толкова по-голям кеф им създаваме.

  9. #299
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Като цяло проблема с кражбите НЯМА КАК ДА БЪДЕ РАЗРЕШЕН !!! Това не е проблем на държавата или на законодателството, това е проблем в самите нас (тази част от нас, която се изявява като измет на обществото). Докато общественото и личното самосъзнание и съвест не се издигне на 100 пъти по-високо ниво от сегашното, нищо няма да се промени. Сигурно това ще отнеме 1000 години, така че нека да не живеем с илюзиите, че ще се случи в рамките на нашия живот.

    Нека всеки един от вас да постави ръка на сърцето си, и тихо (за да не го чуят останалите) да си признае:

    1. Аз крадил ли съм някога в моя живот?
    2. Винаги ли съм бил честен, или предпочитам да послъгвам когато не ми оттърва истината?
    3. Мамил ли съм някога някого - човек, организация или държавата?
    4. Спазвам ли всички закони на тази държава?
    5. Крия ли данъци или честно и почтенно декларирам всичко?
    6. Спазвам ли Закона за движение по пътищата или само дебна изгоден случай за да го наруша?
    7. Готов ли съм на саможертва в името на останалите, или егоизма при мене е на първо място?

    ПС: Не ми отговаряйте и не започвайте да ми опонирате. Аз вече знам отговорите на повечето от въпросите. Знам също така, че когато човек си позволява да изкачи няколко стъпала в посока неспазване на законите, само въпрос на време е да се пробва и със следващото стъпало ("ако никой не го види"). И да го прекрачи това стъпало, намирайки си измислено самооправдание за действията си. Нещо от типа "неплащането на данъци е нормално, но кражбата не е нормална". Хоппа - усещате ли капана в тези мисли и думи? Ако не го усещате - ще ви кажа: ВАЖНА Е ГРАНИЦАТА и никой не ви е дал правото сами да си я определяте. И утре да не се сърдите, ако при някой друг границата е "нормално е да се кради, но не е нормално да се убива". Или още по-лошо "нормално е да се убиват хора, ако те ме погледнат накриво".

    Като цяло няма идеален човек. Всеки един от нас повече или по-малко не спазва законите. И след това ми е чудно, че после той се сърди, че някой друг е на по-високо стъпало по стълбата на неспазването.

  10. #300
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Това с тоалетната хартия и сапуна си е народопсихология. Оказа се, че и течния сапун имало начин да го крадат. Собственик на заведение е сложил датчици за обем и диспенсъри за ароматизатори.(В тоалетните има повече камери отколкото в БигБрадър).
    Имах няколко баки с различна боя и нямаше какво да я правя. Смесих, стана горе-долу добре и боядисах входа. Целия беше в храчки, мръсотия и т.н. Скандал - защо не съм бил искал чуждото мнение за цвета(много депресиращ бил). Точно за една седмица и всичко си беше както преди. Съсед сложи една картина на партера и я откраднаха. Залепи новата картина с монтажно лепило (да се смееш ли?!?!)
    Купих два кашона с хубави CFL крушки 23W(110W) топла светлина. Сложих една и се прибрах да се преоблека, че трябваше да излизам(максимум 15мин) - крушката я нямаше. Е няма да сложа отново!


    Че ето това се случва. Докато има глупави хора дето не са виждали крушка - така ще е.
    С кошерите е същата работа, това са пчелари загубили семейства. По-лесно е да откраднеш отколкото да създадеш нещо сам. Защо да блъскаш като луд, може просто да си го откраднеш?!?!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 30 от 36 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •