Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 36 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 353
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Нали съм ви писал ,моите бяха супер в гората ,но сега са в село.Когато стане приказка ,къде да са пчелините -да не объркате пак верния отговор.

  2. #262
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Да има ги записани крадците и макар през булата си личат

  3. #263
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    В промяната на закона трябва да се борим да влезе киминализирането на кражбата на кошери. Хванат ли го директно в панделата за поне 10год.


    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #264
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Много сериозен проблем се оказа кражбата на пчелни семейства,преди не знам как е било,но сега почти през ден чувам,че на някой му откраднали кошерите.Искахме КБП има я,давайте да правим нещо против кражбите,при мен няма откраднато,но защо трябва да чакаме.

  5. #265
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Днес открихме една много странна картинка в 6 семейства на един от пчелините ми. Кошера е пълен с пчели, има и много нектар/мед, но няма майка и няма грам пило. Няма и маточници. Все едно всичкото пило е изчезнало за 1 секунда, и пчелите не са имали време да заложат маточник. Само преди 1 седмица на същия този пчелин е ходено да се слагат рамки за градеж, и ако имаше някакъв проблем с тези семейства, щеше да бъде открит още тогава.

    Накратко - пилото и майката липсват, но семействата са в цветущо здраве и довчера са работили с пълна сила, напълвайки почти един корпус с нектар и мед. Корпусите са пълни с рамки - тоест на пръв поглед не става въпрос за кражба. Ако беше един единствен кошер, сигурно нямаше да му обърнем внимание, но тази загадка да се случи едновременно в 6 кошера - това вече си е много съмнително.

    Та съмнениета ми са, че става въпрос за кражба на рамки с пило, млади пчели и майка. При това кражбата е направена от човек, който е знаел кода на катинара на входната врата, и който се е подготвил предварително с празни рамки, които да ги подмени с пълни. Идеята му е била да прикрие кражбата, за да може да идва пак и пак и пак. Един бог знае колко рамки с пило са откраднати. Забелязахме го в 6 семейства, защото бяха опоскани на 100%, но ако е вземал по 1-2 пити и от останалите семейства, няма как това да го разберем.

    И така - как може полицията да ми помогне при един такъв казус? Та аз не мога дори и да докажа, че наистина е имало кражба. Ако отида да подам сигнал - просто ще ми се изсмеят.

  6. #266
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Ако тези кошери са натрупали нектар , това означава , че са много силни и са имали запечатано пило поне на 9 рамки . Ако са корпусни имат пило поне на два корпуса и ако не е останало никакво пило, то значи че някой е взел по петнайсеттина рамки на кошер минимум . Но факта , че няма маточници означава , че са взети абсолютно всички пити под ханемановата решетка , иначе шанса на 6 кошера да не остане нито едно яйце е равен на джакпот от тотото .

    Звучи като перфектна кражба.

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Много интересно. Хем си е откраднал рамки, хем си е и донесъл за да запълни празнината. Егати добрия крадец. И то със същите рамки, че дори насмалко нямало и да се разбере.

    Един съвет от мен: - я ги претръскай (разпитай, претърси) твоите чираци.

  8. #268
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Днес открихме една много странна картинка в 6 семейства на един от пчелините ми. Кошера е пълен с пчели, има и много нектар/мед, но няма майка и няма грам пило. Няма и маточници. Все едно всичкото пило е изчезнало за 1 секунда, и пчелите не са имали време да заложат маточник. Само преди 1 седмица на същия този пчелин е ходено да се слагат рамки за градеж, и ако имаше някакъв проблем с тези семейства, щеше да бъде открит още тогава.

    Накратко - пилото и майката липсват, но семействата са в цветущо здраве и довчера са работили с пълна сила, напълвайки почти един корпус с нектар и мед. Корпусите са пълни с рамки - тоест на пръв поглед не става въпрос за кражба. Ако беше един единствен кошер, сигурно нямаше да му обърнем внимание, но тази загадка да се случи едновременно в 6 кошера - това вече си е много съмнително.

    Та съмнениета ми са, че става въпрос за кражба на рамки с пило, млади пчели и майка. При това кражбата е направена от човек, който е знаел кода на катинара на входната врата, и който се е подготвил предварително с празни рамки, които да ги подмени с пълни. Идеята му е била да прикрие кражбата, за да може да идва пак и пак и пак. Един бог знае колко рамки с пило са откраднати. Забелязахме го в 6 семейства, защото бяха опоскани на 100%, но ако е вземал по 1-2 пити и от останалите семейства, няма как това да го разберем.

    И така - как може полицията да ми помогне при един такъв казус? Та аз не мога дори и да докажа, че наистина е имало кражба. Ако отида да подам сигнал - просто ще ми се изсмеят.
    Нали рамките си ги правиш сам и слагаш тагове? Донесените рамки имат ли тагове или не? Работниците ти по пчелините знаят ли за таговете?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #269
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И на мен ми прилича на вътрешна работа....Все едно крадеца е знаел и състоянието на семействата и кода на катинара.
    Успех в търсенето на нахалника!

  10. #270
    Наблюдател
    Регистриран
    02.12.2010
    Мнения
    20
    За мен няма нищо странно при г-н Матеев. Аз имам същия случай с 2 - ва от мойте кошери тази седмица. Пълни с мед и пчели и без никакво пило без майка без маточници. Аз не съм мърдал от пчелина и никой не е влизал със сигурност. Вчера им прехвърлих резервни семейства. Най-вероятно съм притиснал майките или просто те са се изпърцали. Миналата година също имах случаи когато виждам майката а тя е спряла да снася. Утре когато освобождавам майките пак ще ги преровя.

 

 
Страница 27 от 36 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •