Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 36 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 353
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    ОТКРАДНАТИ КОШЕРИ И ПЧЕЛАРСКИ ИНВЕНТАР

    Нека всеки който има нещо откраднато и си го търси
    да пусне обява тук.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    1
    Откраднати са 16 пчелни семеиства в землището на с.Градина Плевенско.Секи кошер е маркиран с регистрационен номер: 58790143, който даде достоверна информация ще бъде възнаграден.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Бе баш пчелари крадат кошери - колкото и да ни е неприятно, няма смисъл да го преиначаваме т.е. тоа път циганите имат по-малък процент участие.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Здравейте.Кой и за какво краде,нямам представа,но ми настръхна косъма тия дни.Гледам съсед ми си струпал кошерите един върху друг в двора.Лежаци и ДБ-12.Питам,какво става.Защо му е минал мерака.И какво излезе.Кошерите му са оглозгани от вътре.Всичко що е рамка и пчела е откраднато.И така,18 празни кошера.Е това какво се казва.

  5. #5

    zapo4na se

    Между 26.09.2011 г. и 10,00 часа на 03.10.2011 г. в местността Алчов баир в землището на гр. берковица “неизвестен извършител” противозаконно отнел теглич от пчеларски фургон, собственост на 32-годишния С.Е. от гр. берковица. На място е извършен оглед. При проведеното разследване по "горещи следи" е разкрит извършителят - Н.Д./32 г./ от гр.берковица. Открадната вещ е оставена на отговорно пазене на пункт за черни и цветни метали, собственост на фирма гр. берковица до приключване на делото. Щетите са в процес на изясняване. По случая продължава работа РУП


    Между 20,00 ч. на 25.08.2011 г. и 10,00 ч. на 26.08.2011 г. в местността Памук баир в землището на гр. Берковица ”НИ” извършил кражба на 3 кошера, два от които с пчелни семейства, собственост на 74-годишния Г.К. от гр. Берковица. При провеждане на специализирана полицейска операция служители на РУП Берковица са разкрили извършителя - криминално проявеният В.Х./43 г./ от гр. Берковица. лицето е предало кошерите. По случая продължава работа РУП Берковица.

    p.p. v bolnicata nqmam kirilica izvinete me. tova se slu4va poslednite dni v berkovica

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    Здравейте,
    миналата вече година ми откраднаха от Пловдивско 20 нови кошера!
    Отличителни белези:
    ЛР без никакви хватки, летвички и т.н.,
    боядисани с водоразтворима светло синя боя,
    капаци с аломиниеви плаки, дъната бяха импровизиран- платна, така че вероятно са с други...
    рамките са ковани със скоби, тела на рамките е къдрен,
    направено им е есенно третиране с лентички Варостоп!

    Семействата бяха от роеве на по 6-8 рамки, подхранени.

    Може да ги продават като отводки.

    Ако при купуване срещнете такива корпуси или рамки МОЛЯ пишете ми !!!!

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Днес след 12 годишно пчеларстване ми откраднаха първия кошер от фургона в землището на с.Боровци, който ми беше най-слабия, излезе от зимата с диария, беше на 3 рамки с пило и 4 рамки с пчели.Пожелавам на крадеца-колега да си го излекува и да извади много мед, дори и отводка.Благдаря му , че ме спаси от него, че ме беше яд да го гледам и друг път да знае, че избора е голям има и много силни кошери дори му ги бях маркирал с магазини.
    Кошерат е целият син от дясно.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Най му е бил под ръка....
    Това с най слабия кошер ми прозвуча като лафа , дето на един му откраднали колата и той написал обява, да не се пуши в нея, че му изпускала газовата инсталация... :D

  9. #9
    колеги само пишем, на кой какво му е откраднато. а някой от вас намирал ли си е кошерите и инвентара?????????? и какво е следвало след това.На мен пролетта ми откраднаха пити от плодниците.Бях по метода на блинов, защо откраднаха питите с меда зад преградната дъска а не пипнаха пчелите и до днес не разбрах.Няма логика, сега има градеж има и принос на нектар, за чий са им питите с запасите не знам. Ако някой има идея да сподели, може и да попадна на човека който направи тази мизерия

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Евгени не ме е яд за питите с пчелите имам достатачно кошери да си направя още един , даже днес си направих 10, но да върне сандъка без пчелите и питите на мястото си, да не разбирам , че ако разбера кой е ще му счупя ръцете публично, за назидание и да знаят останалите колеги от ме да не пипат.Достатъчно беше да ме помоли за отводка , щях да му подаря, вече съм обещал 10 отводки да подаря, та още една ли.

 

 
Страница 1 от 36 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •