Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 36 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 353
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето една идея за видео наблюдение. Автономно захранване (в зависимост от движението в района), със възможност за ММС известяване при по скъпите модели.
    http://dx.com/s/hunting+camera

    Ако пчелина не е голя поляна, така можеш да скриеш камерата, че и ти да я търсиш следващия път.
    Има и маркови по българските онлайн ловни портали, но там парите са х2, че и нагоре...

    За охрана на моите се грижат Софка от която и мен малко ме е страх и Тъщата, която Софка много слуша wink; , а и са в двора на село...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #92
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    Тези европейски програми само влошиха нещата! Наближиха априлските проверки и пчеларите по програма явно има какво да наваксват за да не връщат пари. УЖАС!
    А по кои програми се правят априлски проверки?Ако има списък мога да видя кои са най близките до мен бенефициенти.

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Доколкото разбирам ти искаш пчелина ти да изглежда лесен обект, а всъщност в него да има скрити изненадки за крадците. Тоест искаш да направиш капан за крадци, пък дано се хванат.

    Аз мисля че е по-правилен обратния подход - пчелина трябва да изглежда много труден за крадене обект и крадците въобще да не си и помислят да го пробват. Следователно съоръженията за охрана трябва да са колкото се може повече и освен това трябва да са на показ. Нещо повече - трябва да има и фалшиви съоръжения, като например празни кожуси от камери и мигащи светодиоди на всеки кошер, пък нека въображението на крадеца да му рисува какво се крие зад тези мигащи диоди. Бъдете сигурни, че ще си помисли най-лошото от негова си гледна точка.

    Според мене трябва да се започне с някакъв стар фургон за 300 лева и първата работа е в него да се сложи автомобилен акумулатор, захранващ мигащи светодиоди из целия пчелин. Задължително на покрива се слага и една голяма антена и празни кожуси на камери, гледащи във всички посоки. И задължително има табела, че пчелина се охранява с електронна техника и че всички кошери са маркирани. Това е напълно достатъчно.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Бандягите с един чорап на главата обират банка та с було ли няма да открадне кошер.Мисля,че номерът е в изпреварващите действия.

  5. #95
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Да най вероятно са тези по програмите или те са порачителите.
    За жалост алчноста ходи по хората.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Кражбите на кошери и въобще кражбите от този род стават заради чувството за безнаказаност.Дори да ги хванат крадците, ще им лепнат я условна присъда,я глоба,и на него му дреме на шапката.Жалко че законите ни са такива,че ако думнеш някого докато краде или го осакатиш,или се спъне в някой капан на пчелина ти,после виновният си ти.Ако можехме да си защитаваме собственоста свободно,такива неща нямаше да има,щото ако излъчат по новинитв няколко пъти как някой го думнали докато крадял кошери или крадял лавандула,или друго,доста от крадците ще си подвият опашките и ще знаят какво залагат когато посягат на чуждото.За съжаление България е страната на неограничените възможности,можеш да правиш всичко и да ти се размине безнаказано.

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Па я да го пипна аз на пчелина ни закон ни господще го спаси.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  8. #98
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Е той крадеца трябва да го знае това. Трепеш го и в най-близкия канал да го изядат чакалите :D

    Като няма закони за тези неща, не идва дори криминална полиция на тия местопрестъпления, явно са оставили стопаните сами да си пазят нещата next_mad;

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    има и по-хуманни начини - отваряш кошера, тикаш му главата вътре и риташ веднъж кошера...

    Докато навираш главата на единия другите чакат на опашка.Аз бих пощадил пчелите и зарадвал прасетата.

  10. #100

    !

    Това си е закона на Линч!

 

 
Страница 10 от 36 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •